دوشنبه , فروردین , 18/1/1399
خانه / اجتماعی / سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان: تجمع‌های انسانی سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان: تجمع‌های انسانی سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر پرهیز مردم از ترددهای غیر ضرور، گفت: با توجه به انتقال سریع ویروس کرونا تجمع‌های انسانی، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 1-12.jpg است

به گزارش  پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، دکتر محمدرضا نقی پور شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در گیلان و ضرورت تداوم همکاری‌های مردمی تا ریشه کنی این بیماری در استان، گفت: نباید به کاهش آمار بیماران مبتلا به کرونا قانع شویم زیرا گیلان همچنان در زمره استان‌های بحرانی کشور است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هرگونه تجمع افراد، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد، افزود: باید با حضور در منزل و حذف رفت و آمدهای غیرضرور نسبت به حفظ سلامت فردی و اجتماعی تلاش کنیم.

وی از مردم خواست به بهانه تهیه اقلام شب عید در خیابان‌ها حاضر نشوند زیرا تنها راهکار قطع چرخه گسترش بیماری، حضور در منزل و رعایت توصیه‌های بهداشتی است.

دکتر نقی پور به اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در گیلان با مشارکت بهورزان، مراقبان سلامت و بسیجیان اشاره و بیان کرد: با همکاری مؤثر مردم توانسته ایم رتبه برتر را بین استان‌ها در حال اجرای این طرح کسب کنیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از عموم مردم خواست به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل این بیماری نسبت به تکمیل پرسشنامه در سایت http://Salamat.gov.ir اقدام کنند.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماریکرونا، اظهار کرد: از شهروندان می‌خواهیم تا نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: چنانچه فردی مشکوک به ابتلاء به ویروسکرونا شناسایی شود، در این خصوص پیگیری و مراقبت لازم از طریق واحدهای بهداشتی و درمانی تحت مجموعه وزارت بهداشت انجام می‌گیرد.

دکتر نقی پور همچنین تصریح کرد: سامانه تلفنی ۴۴۰۱ آماده پاسخگویی به سوالات مردم در مورد کرونا ویروس است.

همچنین ببینید

از شایعه تا واقعیت؛ اخراج معلم آستارایی صحت ندارد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان ضمن قدردانی از تلاش های انجام گرفته توسط معلم خوشنام ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *