پنجشنبه , تیر , 12/4/1399
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / در راستای مبارزه با کرونا؛ کمک های جادوگر فوتبال ایران به دانشگاه علوم پزشکی گیلان

در راستای مبارزه با کرونا؛ کمک های جادوگر فوتبال ایران به دانشگاه علوم پزشکی گیلان

«علی کریمی» اسطوره فوتبال ایران و گیلان در راستای مبارزه با ویروس کرونا اقلام بهداشتی و پزشکی تهیه و به دانشگاه علوم پزشکی این استان اهدا کرد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 10-4.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، این روزهای با شیوع ویروس کرونا همانند همه حوادث و بلایایی دیگر که مردم نوعدوست در کنار هموطنان خود بودند شاهد مشارکت و کمک‌های انسان دوستانه تعدادی از هموطنان هستیم. از حضور گروه‌های جهادی، نیروهای بسیج و سپاه، سمن‌های مردمی گرفته تا خیرانی و نیکوکارانی که هر کاری که از دستشان بر می‌آید برای کاهش آلام مردم به ویژه کادر درمان و پرستاری که این روزها در خط مقدم سلامت جامعه در حال خدمت رسانی هستند انجام می‌دهند از تولید ماسک در خانه‌ها تا خرید و تهیه اقلام پزشکی و بهداشتی و اهدای آن به مناطق مختلف کشور.

استان گیلان از این قاعده مستثنی نیست و از ابتدای شیوع ویروس کرونا و کمبود اقلام بهداشتی و پزشکی خیران و نیکوکاران، گروه‌های جهادی و سازمان‌های مردم نهاد با همان بضاعت کم خود وارد میدان جهاد این بار در حوزه سلامت شده و در کنار کادر درمان و پرستاری که مجاهدانه و فداکارانه برای درمان بیماران در حال تلاش هستند در پشت جبهه فعالیت می‌کنند تا هر چند اندک بتوانند کمبودها را جبران کرده و یا با تهیه بسته‌های حمایتی در قالب مواد غذایی دست افرادی که در این روزهای به کسب و کارهای آنها آسیب وارد شده را بگیرند.

شامگاه جمعه بود که خبری در فضای مجازی گیلان مبنی ارسال کمک‌های «علی کریمی» فوتبالیست ارزشمند ایرانی به این استان دست به دست شد. این فوتبالیست که اصلیتی گیلانی دارد در تمام حوادث و بلایا تلاش کرده تا در کنار همشهریان و هم استانی‌های خود باشد و دین خود را به سرزمین مادری ادا کند این بار نیز وارد میدان شده و با تهیه اقلام بهداشتی و پزشکی مورد نیاز این روزها استان آنها را به دست مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان رسانده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره کمک‌های ارسالی «علی کریمی» گفت: اسطوره فوتبال ایران و گیلان در راستای مبارزه با ویروس کرونا اقلامی را تهیه و تحویل دانشگاه علوم پزشکی گیلان داده است.

فیروز سرودی ادامه داد: این اقلام شامل ۲۰۷ لیتر محلول ضدعفونی کننده دست، ۸۴۰ عدد گان جراحی، ۲۳۴ عدد لباس یکسره، ۹ هزار جفت دستکش، ۱۲ هزار و ۳۰۰ عدد ماسک ۳ لایه و ۸۸۶ عدد ماسک n۹۵ بوده که از سوی «علی کریمی» به این دانشگاه اهدا شده است.

همچنین ببینید

خرید توافقی پیله تر ابریشم ۱۰ درصد بیشتر از قیمت بازار روز در گیلان

 مدیر تعاون روستایی گیلان از خرید توافقی پیله تر ابریشم از نوغانداران این استان ۱۰ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *