دوشنبه , فروردین , 18/1/1399
خانه / اجتماعی / جبهه مبارزه با کرونا در شرق گیلان گسترده می شود

جبهه مبارزه با کرونا در شرق گیلان گسترده می شود

جبهه ای به وسعت شرق گیلان در مقابله با کرونا جانی تازه گرفته است .

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 10-2-1024x683.jpg است

 به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايرنا، با گذشت بیش از دو هفته بهت انگیز از شناسایی ویروس کرونا در گیلان ، جبهه ای  به وسعت شهرستان های لاهیجان ، سیاهکل ، رودسر ، لنگرود و آستانه اشرفیه در مقابله با خطر ویروس مهاجم و خطرناک کرونا شکل گرفته است .

با افزایش آگاهی از طریق شبکه های مجازی و رسانه های گروهی ترس ها فرو ریخته است ، عزم ها جزم شده و همبستگی ملی بین اقشار مختلف جامعه رو به افزایش است .

شرق گیلان به جبهه گسترده از روستا و شهر به کارزار مقابله با ویروس منحوس کرونا تبدیل شده است ، زنگ فراخوان عمومی آموزش و شناسایی این دشمن نامرئی در همه جا نواخته شده است ، در این رزمایش عمومی هرکس باید در خانه بماند و یا به کمک گروه های امدادی بشتابد.

در شهرها مردم توصیه به ماندن در خانه می شوند و در روستاها دهیاران ، اعضای شوراها و دیگر گروه های مردم نهاد بطور خودجوش در حال خرید و تهیه ماسک و دیگر وسایل حفاظتی و توزیع آن در بین مردم هستند.

فرمانداران و مسئولان این شهرستان ها بطور اکید از مردم می خواهند در خانه بمانند و موارد بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند و در برخی موارد حتی به برخوردهای قهری هم اشاره شده است .

ضدعفونی کردن ادارات و اماکن عمومی شهرها و روستاها از جمله پاسگاه های انتظامی، مراکز بهداشتی درمانی، خانه های بهداشت، مساجد، بانک ها ، خیابان ها و خودروهای همگانی در دستور کار شهرداری ها و نیروی های نظامی قرار گرفته است.

جمعیت هلال احمر شهرستان های شرق گیلان نیز آمادگی خود را جهت جذب نیروهای داوطلب برای کمک به کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعلام کرده  این جمعیت  از همه داوطلبان خواسته است  برای حمایت از تیم‌های درمانی و کمک به کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا جهت آموزش همگانی به کارزار مقابله با کرونا به پیوندند.

غلغله های همیشگی بر پا نیست ، هر کوی و برزن ، شهر و روستا رنگ کرونایی به خود گرفته است ، بیشتر مردم در خانه مانده اند و کودکی در کوچه و خیابان دیده نمی شود ، از  بازی ها و خنده های کودکانه در کوچه و پس کوچه ها و پارکها خبری نیست ، شهرها خلوت ، خیابان در سکوت، ازدحام و ترافیک  های خسته کننده خیابان ها بی معنی است ، گویی همه چیز در سکوت وآرامش پس از طوفان  فرو رفته است .

دهیاری و اعضای شورای اسلامی روستایی بطور خودجوش توزیع آرد سهمیه دولتی برای پخت خانگی نان به منظور جلوگیری از مراجعه به شهرها برای تهیه نان، توزیع ماسک پارچه ای دست دوز و با قابلیت شستشو، خرید وتوزیع دستکش ، سم پاشی و ضد عفونی روستا ، جلوگیری از مراجعه غیر ضرور به شهر را در دستورکار خود قرار داده اند.

همچنین ببینید

از شایعه تا واقعیت؛ اخراج معلم آستارایی صحت ندارد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان ضمن قدردانی از تلاش های انجام گرفته توسط معلم خوشنام ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *