دوشنبه , فروردین , 18/1/1399
خانه / اجتماعی / نیمی از بیماران حاد تنفسی در بیمارستان های گیلان بهبود یافتند

نیمی از بیماران حاد تنفسی در بیمارستان های گیلان بهبود یافتند

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مقابله با کرونا در گیلان گفت: نیمی از مبتلایان به بیمارهای حاد تنفسی که طی پانزده روز گذشته در بیمارستان های گیلان بستری شده بودند، تا کنون بهبود یافته و ترخیص شده اند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 2-6-1024x682.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايرنا، دکتر محمد حسین قربانی  افزود : در ١٥ روز گذشته تعداد بیماران ورودی به مراکز درمانی استان به دلیل مشکلات حاد تنفسی چهار هزار و ٥٤٩ نفر بوده که خدمات لازم را دریافت کردند و از این تعداد ٢ هزار و ٢٦١ نفر بهبود یافته و مرخص شده اند.

تصریح کرد : بر اساس گزارش ها تا ساعت ١١ ظهر امروز در مجموع یک هزار و ٧٩٣ بیمار در این رابطه در بیمارستان های گیلان بستری هستند.

وی خاطر نشان کرد: در این میان٢٠٠ نفر فوتی داشتیم که عمده آنها دارای عفونتهای تنفسی بودند اما بدون مشخص شدن نتیجه آزمایشات و کیت های تشخیص نمی توان علت فوت آنها را بیان کرد .

وی در ادامه همچنین خبر داد که ۱۵ هزار کیت تشخیصی کرونا توسط خیرین شرق گیلان مقیم آلمان تامین شده و با هماهنگی های انجام شده به زودی به استان وارد می شود.

دکتر قربانی استفاده از ظرفیت خیرین و مردم را  از جمله ضرورت ها و برنامه های مدیریت و مقابله با کرونا در استان عنوان و اظهار کرد: خیرین ایرانی مقیم خارج کشور و در داخل ایران از ظرفیت های خوب برای کمک به مدیریت این وضعیت هستند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مقابله با کرونا در استان ، در ادامه این گفت و گو با تاکید بر اینکه مشارکت و همکاری مردم در مقابله با این ویروس بسیار مهم است، اضافه کرد: اگر مردم همکاری کنند در این شرایط می توانیم ظرف یک هفته حلقه اتصال ویروس را قطع می کنیم در غیراینصورت با بسیج تمامی امکانات اعم از بسیج، ارتش، سرباران خط مقدم و غیره جوابگو نخواهیم بود بنابراین همکاری مردم بسیار اهمیت دارد.

همچنین ببینید

از شایعه تا واقعیت؛ اخراج معلم آستارایی صحت ندارد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان ضمن قدردانی از تلاش های انجام گرفته توسط معلم خوشنام ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *