چهارشنبه , اسفند , 7/12/1398
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / استاندار گیلان ؛ برقراری برق بخش قابل توجهی از مشترکان تا عصر امروز / اسکان اضطراری یک هزار و ۶۳۰ نفر از در راه ماندگان

استاندار گیلان ؛ برقراری برق بخش قابل توجهی از مشترکان تا عصر امروز / اسکان اضطراری یک هزار و ۶۳۰ نفر از در راه ماندگان

استاندار گیلان از اسکان اضطراری یک هزار و ۶۳۰  نفر از در راه ماندگان خبر داد و گفت: تلاش بر این است برق بخش قابل توجهی از مشترکان تا عصر امروز برقرار می شود.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 6-3.jpg است

به گزارش پایگاه  خبري سل تي تي به نقل از پايگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع صبح چهارشنبه در گفت وگو با شبکه خبر، به وضعیت گیلان در جریان برف اخیر اشاره و بیان کرد: بارش برف در ارتفاعات استان، بیش از دو متر و در مناطق شهری به ویژه رشت، لاهیجان و رودسر افزون بر یک متر گزارش شده است.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای بازگشایی مسیرها و جاده های استان افزود: هم اکنون تمامی محورهای اصلی گیلان به جز محور اسالم -خلخال بازگشایی شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به مشکلات پیش آمده برای برخی از مشترکان انشعابات آب و برق استان خاطر نشان کرد: هم اکنون از  ۲۵۰هزار مشترکی که برق آنها قطع بوده، مشکل 85 هزار مشترک رفع شده و از 12 هزار مشترکی که آب آنها قطع بوده، مشکل شش هزار مشترک  وصل شده است.

دکتر زارع از اسکان اضطراری یک هزار و ۶۳۰ نفر از افراد در برف مانده خبر داد و از هموطنانی که قصد سفر به گیلان دارند، خواست تا از سفرهای غیر ضروری به این استان خودداری کنند.

استاندار گیلان به قطعی تلفن و اینترنت در برخی محورهای روستایی گیلان و نیز برخی ایستگاه های ارتباطی اشاره و اضافه کرد:  ۵۰ درصد از خطوط اینترنت استان قطع شده که امروز با برق رسانی به ایستگاه ها، مشکل قطعی اینترنت نیز رفع می شود.

دکتر زارع به پیگیری های رئیس جمهوری و صدور دستورات لازم جهت حل مشکلات پیش آمده در گیلان اشاره کرد و افزود: معاون اول رئیس جمهوری، رییس سازمان برنامه و بودجه، وزیر کشور، وزیر ارتباطات و وزیر نیرو پیوسته برای حل مشکلات موجود حمایت و پشتیبانی داشته اند.

 دکتر زارع از اعزام اکیپ های امدادی به ویژه در حوزه راه  و برق از استان های همجوار به گیلان خبر داد و گفت: استان قزوین به عنوان معین استان گیلان برای کمک رسانی در جریان برف و کولاک انتخاب شده است.

استاندار گیلان به تلاش‌های مستمر در جهت حل مشکلات موجود به ویژه در حوزه برق و وصل شدن برق بخش قابل توجهی از مشترکان تا عصر امروز اشاره و خاطرنشان کرد: در برخی مناطق جنگلی و سخت گذر، پارگی سیم های فشار قوی و متوسط اتفاق افتاده که باید پس از جستجو ، در اسرع وقت ترمیم شود.

 دکتر زارع گفت: خوشبختانه انشعاب گاز در تمامی نقاط شهری و روستایی استان وصل است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد

همچنین ببینید

ساخت  و ساز غیرمجاز در روستاها، خط قرمز استانداری گیلان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: با سازندگان واحد های مسکونی غیرمجاز در ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *