چهارشنبه , اسفند , 7/12/1398
سرخط خبرها
خانه / اسلایدر / احتمال وقوع کولاک و بهمن در نواحی کوهستانی گیلان

احتمال وقوع کولاک و بهمن در نواحی کوهستانی گیلان

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به همزمانی پدیده یخبندان و وزش باد های جنوبی در استان هشدار داد : احتمال وقوع بهمن و کولاک در نواحی کوهستانی استان دور از انتظار نیست.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 2-4.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايرنا، محمد دادرس  اظهار داشت : نقشه های هواشناسی نشان دهنده آنست که شرایط برای وزش باد جنوبی شدید (بویژه ارتفاعات و دامنه ها، خیلی شدید) و طی روز روند افزایش نسبی دما تا روز پنجشنبه فراهم می باشد.

وی افزود: با وزش باد گرم بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها نیز دور از انتظار نیست ؛  از این رو  توصیه می شود ، شهروندان  از ترددهای غیر ضروری در چنین شرایط جوی پرهیز کنند.

وی سرعت وزش بادهای جنوبی را نیز امروز( چهارشنبه)  در نواحی جلگه ای بین ۳۰- ۶۰ کیلومتر بر ساعت و نواحی کوهستانی بین ۶۰- ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد.

به گفته دادرس؛ براساس نقشه های هواشناسی آسمان استان برای روز چهارشنبه  صاف تا نیمه ابری، یخبندان، طی روز افزایش نسبی دما، وزش باد جنوبی (گاهی شدید بویژه ارتفاعات و دامنه ها گاهی خیلی شدید) و پنجشنبه  قسمتی ابری تا ابری، برخی نقاط وزش باد جنوبی (گاهی شدید)، اواخر وقت احتمال بارش پراکنده پیش بینی می شود.

همچنین ببینید

ساخت  و ساز غیرمجاز در روستاها، خط قرمز استانداری گیلان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: با سازندگان واحد های مسکونی غیرمجاز در ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *