چهارشنبه , اسفند , 7/12/1398
سرخط خبرها
خانه / اقتصاد / گاز رسانی به ۱۰ روستای شهرستان سیاهکل

گاز رسانی به ۱۰ روستای شهرستان سیاهکل

رئیس اداره گاز شهرستان سیاهکل گفت:۱۰ روستای محروم در بخش مرکزی و دیلمان این شهرستان به مناسبت دهه فجر از نعمت گاز برخوردار شدند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 7-1.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايرنا، رضا منعمی  اظهار داشت :این روستاها شامل بزگاه ، سیکاش ، تی تی کاروانسرا ، کیش چال در بخش مرکزی و روستاهای سیاکاربن ، کشتی گیر چاک ، اسفندیار سرا ، بندبن و میان مرز در بخش کوهستانی دیلمان قرار دارند و بیشتر آنها زیر ۲۰ خانوار هستند که در طرح گازرسانی قرار گرفته و از نعمت گاز بهرمند شدند.

وی خاطرنشان کرد :با بهره مندی این روستاها از نعمت گاز شمار خانوارهای سیاهکلی برخودار از گاز به ۴۱۳ خانوار افزایش یافت.

وی با اظهارامیدواری از اینکه سال آینده سیاهکل به عنوان شهرستان سبز اعلام شود یادآورشد: برای گازرسانی این ۱۰ روستا چهار میلیارد و ۵۹۹ میلیون تومان هزینه صرف شده است.

منعمی خاطرنشان کرد: هم اکنون درصد بهرمندی روستاهای سیاهکل از نعمت گاز به ۸۹ درصد رسیده است در حالی که آمار استان در این زمینه ۸۴ درصد است .

وی همچنین خاطرنشان کرد:صد درصد مناطق شهری سیاهکل گازدار هستند و از ۱۲۵ روستای واجد شرایط گازدار شدن بالای ۲۰ خانوار سیاهکل،  ۱۰۶ روستا گازدار هستند که شامل روستاهای مناطق جلگه ، جنگلی و ییلاقات می شوند که آمار قابل ملاحظه ای برای شهرستان سیاهکل به شمار می رود.

از جمعیت ۴۷ هزار نفری شهرستان سیاهکل ۲۵ هزار و ۸۰۰ نفر مشترکین اداره گاز شهرستان محسوب می شوند و بیش از ۶۰درصد این شهرستان روستانشین هستند.

همچنین ببینید

ساخت  و ساز غیرمجاز در روستاها، خط قرمز استانداری گیلان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: با سازندگان واحد های مسکونی غیرمجاز در ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *