چهارشنبه , اسفند , 7/12/1398
سرخط خبرها
خانه / اسلایدر / وابستگی ۴۵ درصدی اقتصاد گیلان به بخش کشاورزی

وابستگی ۴۵ درصدی اقتصاد گیلان به بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با تأکید بر نقش کشاورزی در اقتصاد گیلان گفت: استان گیلان دارای ۷۰ محصول استراتژیک بوده که در تولید ۲۰ محصول دارای رتبه برتر هستیم همچنین ۲۸ درصد از جمعیت شاغل استان در بخش کشاورزی فعالیت دارند.

 

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از فارس، علی درجانی  با اشاره به میزان پروژه‌های افتتاح‌شده در دهه فجر توسط سازمان جهاد کشاورزی اظهار کرد: با تلاش همکاران ما در سازمان جهاد کشاورزی و بخش خصوصی در دهه فجر امسال ۴۰ پروژه با میزان اعتبار ۱۱۲ میلیارد تومان در بخش‌های عمرانی، تولیدی، خدماتی در ۲۹ روستا این استان به بهره‌برداری رسید.

وی با اذعان به اینکه توجه به خانوارهای روستایی مهم‌ترین هدف سازمان جهاد کشاورزی است، گفت: پروژه‌های افتتاح‌شده در دهه فجر امسال دارای گستردگی زیادی در بخش‌های مختلف بوده و دو هزار و ۹۰۰ خانوار روستایی از این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به بزرگ‌ترین پروژه افتتاح‌شده در استان گیلان در بخش کشاورزی افزود: واحد تولید و بسته‌بندی قارچ دکمه‌ای مکانیزه بزرگ‌ترین واحد در شمال است که برای افراد بسیاری اشتغال ایجاد می‌کند.

درجانی لازمه ایجاد آرامش جامعه را توجه به اشتغال دانست و بیان کرد: یک واحد نگهداری مرغ مادر گوشتی و چهار واحد تولیدی مرغ گوشتی به‌طور هم‌زمان، یک واحد مونتاژ تراکتور گیلان، کارخانه تولید انواع خوراک آماده دام و طیور از دیگر پروژه‌هایی است که تاکنون به بهره‌برداری رسیده و برای ۴۸۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی با تأکید بر نقش کشاورزی در اقتصاد استان گیلان گفت: استان گیلان دارای ۷۰ محصول استراتژیک بوده که در تولید ۲۰ محصول دارای رتبه برتر هستیم همچنین ۲۸ درصد از جمعیت شاغل استان در بخش کشاورزی فعالیت دارند و بیش از ۴۵ درصد اقتصاد گیلان به‌طور مستقیم و غیرمستقیم وابسته به بخش کشاورزی است.

همچنین ببینید

ساخت  و ساز غیرمجاز در روستاها، خط قرمز استانداری گیلان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: با سازندگان واحد های مسکونی غیرمجاز در ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *