چهارشنبه , اسفند , 7/12/1398
سرخط خبرها
خانه / اسلایدر / استاندار گیلان: دستگاه های خدمات رسان برای بارش برف آماده اند

استاندار گیلان: دستگاه های خدمات رسان برای بارش برف آماده اند

استاندار گیلان با اشاره به آمادگی کامل دستگاه‌های خدمات رسان برای روزهای برفی و پیش‌بینی تمهیدات لازم گفت: اطلاع‌رسانی‌ها واقع بینانه و صادقانه باشد و هرگونه نواقص در خدمت‌رسانی به صورت شفاف به مردم بازگو شود.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 4-2-1024x708.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از  روابط عمومی استانداری گیلان؛  ارسلان زارع شنبه شب در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان ؛ به اطلاعیه و هشدارهای صادره از سوی هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی، کاهش دما و بارش باران و برف در روزهای آینده اشاره و تصریح کرد: اگر همه‌ دستگاه‌های عضو این ستاد براساس ضوابط، دستورالعمل‌ها، شرح وظایف، تقسیم کار و وفاق، انسجام و هم‌افزایی به انجام خدمات‌رسانی اهتمام داشته باشند؛ می‌توان به نحو شایسته حوادث را کنترل کرد.

وی همچنین به اجرای طرح آمادگی زمستانه دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در هفته‌های گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: افراد خدمت‌رسان در هر دستگاهی باید براساس سلسله مراتب و با یکپارچگی در فرماندهی با ذکر وظایف آماده باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در این حادثه طبیعی اگر سهل انگاری صورت گیرد ممکن است برای مردم مشکل ساز شود، اظهار داشت: تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم اتخاذ شده و باتوجه به گزارش‌های امیدوارکننده ارائه شده از سوی دستگاه‌ها ، آمادگی  لازم وجود دارد.

وی بر ضرورت اطلاع‌رسانی متمرکز، منسجم و منضبط بدون هرگونه ایجاد تشویش اذهان عمومی از طریق دستگاه‌های تخصصی تأکید و تصریح کرد: اطلاع‌رسانی‌ها واقع بینانه و صادقانه صورت گیرد و در صورت وجود هرگونه نقص در خدمت‌رسانی به صورت شفاف به مردم بازگو شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه هرچقدر که مردم نسبت به مسائل آگاهی بیشتری داشته باشند، همراهی آنان نیز مضاعف می‌شود، افزود: مردم هرگونه اخبار را از طریق مراجع رسمی و صدا و سیما دنبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از آسیب رسیدن به محصولات کشاورزی، اطلاع‌رسانی‌ها به کشاورزان و باغداران به موقع صورت گیرد.

زارع سرعت عمل و حضور در صحنه را در مقاطع بحرانی بسیار مهم عنوان و تاکید کرد: امکانات مورد نیاز برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی تأمین و نواقص موجود نیز برطرف شود.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی و نهادها از مأموریت‌های غیرضروری جلوگیری کنند، گفت: فرمانداران با تشکیل جلسات ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در سطح شهرستان‌ها تمهیدات مورد نیاز را بیاندیشند و در این مسیر شهرداری‌ها نیز با قوت اقدامات مورد نیاز را عملیاتی کنند.

استاندار گیلان بر ضرورت رفع انسداد معابر شهری و روستایی به منظور تسهیل تردد مردم تأکید و اضافه کرد: در صورت وقوع هرگونه حوادث گزارشهای  کارشناسان در اسرع وقت تهیه تا نسبت به مراحل اداری جبران خسارت‌ها اقدام شود.

وی ادامه داد: از نزولات آسمانی به عنوان رحمت الهی در راستای بهره گیری از فواید آن در بخش کشاورزی، محیط زیست و توسعه جامعه استفاده شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با یادآوری اینکه طی چند روز اخیر بخشی از مناطق جنگلی استان دچار حریق شد، گفت: با تلاش شبانه‌روزی اعضای این ستاد، نیروهای مردمی، بسیج، نیروهای نظامی و انتظامی و قشرهای مختلف مردم، آتش به خوبی اطفاء و مهار شد و خوشبختانه میزان آسیب‌ها سطحی و کم بود.

نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارشی به منطقه است؛ بنابر این تا اواسط هفته ابرناکی ، مه آلود بودن هوا ، بارندگی ، بارش برف، مخلوط برف و باران ، وزش باد( گاهی شدید) و کاهش دما پیش بینی می شود.

همچنین ببینید

ساخت  و ساز غیرمجاز در روستاها، خط قرمز استانداری گیلان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: با سازندگان واحد های مسکونی غیرمجاز در ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *