چهارشنبه , اسفند , 7/12/1398
سرخط خبرها
خانه / اسلایدر / حدود ۱۰۴ هکتار اراضی جنگلی گیلان دچار آتش سوزی شد

حدود ۱۰۴ هکتار اراضی جنگلی گیلان دچار آتش سوزی شد

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان گفت: بر اساس آمارهای تقریبی از چند روز گذشته تاکنون، حدود ۱۰۴ هکتار از اراضی جنگلی این استان دچار آتش سوزی شده است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 1-1.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايرنا، سرهنگ محمد قربانی لرد با بیان اینکه آمار دقیق حریق در جنگل های استان گیلان بعد از جمع بندی اعلام می شود، افزود: ۹۹ درصد این آتش سوزی ها سطحی بوده و آسیبی به درختان جنگل های استان گیلان وارد نشده است.

وی با اشاره به وقوع ۵۲ فقره آتش سوزی در جنگل های استان گیلان در این مدت اظهار داشت: این آتش سوزی ها در جنگل های شهرستان های مختلف استان گیلان اتفاق افتاد که در زمان حاضر حریق جز در جنگل های رودبار و سیاهکل در بقیه شهرستان ها  مهار شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان خاطرنشان کرد: در زمان حاضر آتش سوزی های سطحی در مناطق جنگلی حلیمه جان و براگور رودبار و خرارود و گاوکول سیاهکل ادامه دارد، ضمن اینکه این آتش سوزی تحت کنترل است.

وی با بیان اینکه تمامی نیروهای حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان برای مهار کامل آتش سوزی پای کار هستند، اضافه کرد: در مهار آتش سوزی ها، علاوه بر این نیروها، نیروهای مردمی، امدادی، هلال احمر، بسیج، نیروی انتظامی، بخشداران، فرمانداران و غیره همکاری های خوبی داشتند که جای قدردانی دارد.

از پنجشنبه گذشته در سطح شهرستان های مختلف استان از جمله رضوانشهر، تالش، رودبار، سیاهکل و غیره روی داده و مردم در کنار دستگاه های مربوطه به موضوع اطفای حریق ورود کردند این آتش سوزی ها در پی وزش باد گرم و شدت آن در دیروز گسترش یافت.

گیلان به عنوان خطه سرسبز کشور دارای ۵۶۵ هزار هکتار جنگل و ۲۲۴ هزار هکتار مرتع است.

همچنین ببینید

ساخت  و ساز غیرمجاز در روستاها، خط قرمز استانداری گیلان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: با سازندگان واحد های مسکونی غیرمجاز در ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *