یکشنبه , اسفند , 4/12/1398
سرخط خبرها
خانه / اسلایدر / افزایش خوداتکایی منسوجات ابریشمی در کشور

افزایش خوداتکایی منسوجات ابریشمی در کشور

رئیس مرکز نوغانداری کشور گفت: میزان خوداتکایی صنعت فرش و منسوجات ابریشمی ۱۴ درصد افزایش یافته است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 11.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايسنا، عدیل سروی  در جمع خبرنگاران استان در این مرکز با بیان اینکه افزایش فعالیت نوغانداران در پرورش پاییزه کرم ابریشم نقش موثری در تولید اقتصادی در صنعت نوغانداری و بهبود کیفیت صنعت فرش کشور دارد، گفت: امسال ۱۷۶ نوغاندار کشور در کشت پاییزه این محصول مشارکت داشتند که نسبت به سال گذشته افزایش مطلوبی داشت.

وی افزود: تقریبا تمامی استان های کشور امسال در توزیع و تولید کرم ابریشم مشارکت داشتند و گیلان از جمله استان های کشور است که بیشترین فعالیت را در تولید کرم ابریشم دارد.

سروی ادامه داد: پس از گیلان، استانهای، خراسان رضوی، گلستان، خراسان شمالی و  مازندران به ترتیب بیشترین حجم تولید کرم ابریشم کشور را برعهده دارند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۷ هزار و ۵۰۰  خانوار در این صنعت فعالیت داشتند که امسال این تعداد به ۲۵ هزار خانوار رسید یعنی ۷۵۰۰ خانوار در این صنعت مشغول به کار شدند.

رییس مرکز نوغانداری کشور تصریح کرد: میزان خوداتکایی  صنعت فرش و منسوجات ابریشمی کشور به تولید داخل امسال به ۴۲ درصد رسید این در حالیست که سال گذشته این رقم نزدیک ۲۸ درصد بوده است.

سروی گفت: امسال برای نخستین بار پس از ۲۳ سال پرورش کرم ابریشم در سال طی دو مرحله کلید خورد به طوری که بجای یکبار پرورش در سال دو بار پرورش را در ۱۰ استان کشور از جمله گیلان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، اصفهان و کردستان انجام دادیم که تاثیر قابل توجهی در تولید این صنعت داشت.

همچنین ببینید

هشدار؛ ویروس کرونا؛ توصیه‌های تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا اطلاعات خود را بطور دائم درباره ایمن‌سازی مواد غذایی، ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *