یکشنبه , اسفند , 4/12/1398
سرخط خبرها
خانه / اسلایدر / شهردار رحیم آباد رودسر: پسماندهای رحیم آباد میهمان شهرداری رودسر است

شهردار رحیم آباد رودسر: پسماندهای رحیم آباد میهمان شهرداری رودسر است

شهردار رحیم آباد رودسر پسماند را مشکل عمومی و عمده شمال کشور دانست و یادآور شد: با توجه به مشکلات کارخانه کمپوست رودسر، پسماندهای رحیم آباد به صورت موقت میهمان شهرداری رودسر است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 10.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايسنا، محمد محمدی  از تحقق بودجه ۴.۵ میلیارد تومانی شهرداری رحیم آباد خبر داد و اظهار کرد: به دنبال افزایش بودجه سال ۹۹ هستیم.

وی با بیان اینکه بودجه شهرداری رحیم آباد بنا بر عملکرد دو سال گذشته حدود شش میلیارد تومان پیش بینی شده است، افزود: دفترچه بودجه سال ۹۹ تهیه شده و بهمن ماه تقدیم شورای شهر می شود.

شهردار رحیم آباد با اشاره به تاسیس این شهرداری از سال ۴۱، عنوان کرد: سال ۹۶ بودجه سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی داشتیم، اما با توجه به افزایش و تحقق درآمدهای شهرداری به شش میلیارد تومان خواهیم رساند.

محمدی، حسن تعامل شهروندان را موجب جهش درآمدی شهرداری رحیم آباد دانست و گفت: امیدواریم براساس این پیش بینی های درآمدی بودحه ۹۹ را محقق کنیم.

وی از افتتاح هشت پروژه در دهه فجر خبر داد و اضافه کرد: این پروژه ها در بخش های فرهنگی، عمرانی، اجتماعی و خدماتی است. یکی از این پروژه ها احداث بلوار یک کیلومتری گلدشت به دوگلسرا بوده که بعد از افتتاح تحت عنوان «سردار سلیمانی» نامگذاری می شود. برای المان این بلوار ۴۵۰ میلیون تومان هزینه شده و تا هفته آینده نصب خواهد شد.

شهردار رحیم آباد، رفع آب های سطحی، مرمت، تعمیر و نصب تابلوی آتش نشانی، پارک نارنج، جداول و فرش موزاییک، راه اندازی تاکسی بی سیم و راه اندازی خودپرداز را از دیپر پروژه ها دانست و تصریح کرد: همکاری خوب و مشارکت همه جانبه شهروندان در پرداخت به موقع عوارض ساختمانی و بدهی سنواتی خدمات موجب کمک به توسعه و عمران و شادابی مبلمان شهری و فضای سبز شده است.

وی اجرای طرح نوسازی بافت فرسوده را یکی از برنامه های زیرساخت شهری رحیم آباد دانست و بیان کرد: سال گذشته طرح نوسازی بافت فرسوده را تهیه و به اداره کل راه و شهرسازی استان ارائه کردیم. بیش از ۴۰ هکتار از اماکن موجود در حوزه شهری رحیم آباد در هر پنج محله مشمول طرح مذکور شده و به ازای هر واحد ۴۰ میلیون تومان وام کم بهره تعلق می گیرد. همچنین هزینه صدور پروانه ها برای بافت فرسوده ۵۰ درصد است.

محمدی از تهیه طرح راهبردی، عملیاتی و محله بندی با جهاددانشگاهی خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح برای پنج سال آینده برنامه های اولویت دار را در حوزه امنیتی، ترافیکی، اصناف و بازار و… پیش بینی می کند لذا نیازمند مشارکت نخبگان دانشگاهی و اصحاب فکر و اندیشه هستیم.

وی با بیان اینکه در قالب طرح تفصیلی مذکور اولویت های فرهنگی و ورزشی شهر نیز تدوین می شود، عنوان کرد: زیرساخت های شهری باید به صورت علمی و تخصصی طراحی و اجرا شود.

شهردار رحیم آباد، پسماند را مشکل عمومی و عمده شمال کشور دانست و یادآور شد: با توجه به مشکلات کارخانه کمپوست رودسر، پسماندهای رحیم آباد به صورت موقت میهمان شهرداری رودسر است. البته با همکاری شهروندان تفکیک از مبدا صورت می گیرد تا بتوانیم مکان مناسب را برای دفن بهداشتی و ریجکتی پسماند داشته باشیم.

محمدی لایروبی رودخانه های شهری و انهاد کشاورزی رحیم آباد را از دیگر اقدامات شهرداری دانست و اظهار کرد: ستاد مدیریت بحران آمادگی لازم را برای مقابله با حوادث دارد.

همچنین ببینید

هشدار؛ ویروس کرونا؛ توصیه‌های تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا اطلاعات خود را بطور دائم درباره ایمن‌سازی مواد غذایی، ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *