یکشنبه , اسفند , 4/12/1398
سرخط خبرها
خانه / انتخابات / عضو هیات رئیسه خانه احزاب: کار احزاب گدایی کردن برای تایید صلاحیت ها نیست

عضو هیات رئیسه خانه احزاب: کار احزاب گدایی کردن برای تایید صلاحیت ها نیست

عضو هیات رئیسه خانه احزاب گفت: احزاب نباید صلاحیت را گدایی کنند چون شورای نگهبان کار قانونی خود را انجام داده است، لذا احزاب باید روند بررسی صلاحیت های داوطلبین را اصلاح کنند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 6-1.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايسنا، طاهرنژاد در افتتاح خانه احزاب گیلان با اشاره به فلسفه تشکیل خانه احزاب اظهار کرد: تعامل، همگرایی و خنثی سازی تنازعات از اهداف تشکیل خانه احزاب بوده است.

وی افزود: به جای اینکه صدها حزب داشته باشیم لازم است سه تا چهار حزب قدرتمند داشته باشیم تا فعالیت آنها یکدیگر را خنثی نکنند.

عضو هیات رئیسه خانه احزاب با بیان این که احزاب دولت ساز هستند و برای تشکیل دولت و نقش آفرینی در کشور تشکیل می شوند گفت: احزاب برای اینکه دولت تعیین کنند شکل نمی گیرند بلکه شکل می گیرند تا دولت بسازند.

طاهرنژاد، همگرایی را لازمه حرکت بانشاط احزاب در جامعه برشمرد و گفت: همه ما برای بهتر اداره کردن کشور تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم انتخابات، دموکراسی و در اجرای قانون اساسی موفق باشیم و رای مردم را به عنوان رای واقعی بشناسیم باید احزاب در کشور شکل و بصورت قوی ورود پیدا کنند.

طاهرنژاد با بیان اینکه احزاب بستری برای ورود شایستگان به جامعه هستند، ادامه داد: اگر وابستگی به جای شایسته سالاری حاکم شود، تمامی مسائل تحت شعاع قرار می گیرد.

وی با اشاره به رد صلاحیت عده کثیری از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: احزاب نباید صلاحیت را گدایی کنند چون شورای نگهبان کار قانونی خود را انجام داده است، لذا احزاب باید روند بررسی صلاحیت های داوطلبین را اصلاح کنند.

طاهرنژاد با بیان اینکه احزاب باید اشکالات را برطرف کنند، افزود: احزاب در گلوگاه ها چشم را نبندند و آنجایی که قانون مشکل دارد و حقوق مردم ضایع می  شود باید در برابر آن بایستند.

وی خاطرنشان کرد: یارانه احزاب به همت رئیس جمهور شکل گرفت و در تمام استان ها خانه احزاب در حال شکل گیری مجدد است.

همچنین ببینید

هشدار؛ ویروس کرونا؛ توصیه‌های تغذیه‌ای برای مقابله با کرونا

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا اطلاعات خود را بطور دائم درباره ایمن‌سازی مواد غذایی، ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *