چهارشنبه , اسفند , 7/12/1398
سرخط خبرها
خانه / اسلایدر / استاندار گیلان: پویش ملی نهال کاری برای افزایش سرانه پوشش درختی گیلان است

استاندار گیلان: پویش ملی نهال کاری برای افزایش سرانه پوشش درختی گیلان است


استاندار گیلان با تأکید بر حفظ گونه های کمیاب گیاهی، گفت: کاشت نهال مناسب با منطقه منجر به افزایش سرانه پوشش درختی استان گیلان می شود.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 4-2.jpg است

به گزارش  پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، ارسلان زارع صبح شنبه در پویش ملی نهال کاری با رویکرد حفظ گونه کمیاب انجیلی (عصر یخبندان) در ایستگاه راه آهن رشت_ قزوین حضور یافت.

استاندار گیلان با اشاره به تاکید رئیس جمهور در سفر استانی هیأت دولت به گیلان در زمینه کاشت نهال، اظهار کرد: کاشت نهال مناسب با منطقه منجر به افزایش سرانه پوشش درختی استان گیلان می‌شود.

وی بر ضرورت حفظ گونه‌های کمیاب تأکید و بیان کرد: با پیگیری شهرداری تفاهمنامهای مبنی بر انتقال گونه‌های نادر به داخل شهرها انجام شود که تاکنون این عملیات در شهرستان‌های رشت، لولمان و رضوانشهر انجام شده است.

زارع با اشاره به حفظ گونه کمیاب انجیلی به عنوان یادگار عصر یخبندان در ایستگاه راه آهن رشت_ قزوین، ادامه داد: گونه انجیلی از جمله درختان با ریشه عمیق است که حداقل هدفگذاری برای کاشت اینگونه از درختان ۵ هزار رأس با فاصله ۵ متر است.

استاندار گیلان تصریح کرد: کاشت نهال در حاشیه هر مجموعه، پروژه و جاده‌ای که ساخته می‌شود حرکتی ارزشمند است که باید توسط شهرداری‌ها انجام شود.

انتقال درختان به ایستگاه راه آهن با هدف نمایش گیاهان نادر به مسافران

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان نیز در حاشیه کاشت نهال در محل ایستگاه راه آهن رشت با بیان اینکه تلاش منابع طبیعی در آینده عدم قطع درختان در پروژه‌های عمرانی است، اظهار کرد: نهایتاً درختان از محل پروژه‌ها به شهرها و پارک‌ها منتقل می‌شوند.

محسن یوسف پور تصریح کرد: درختانی که از محل سد شفارود به محل کاشت در ایستگاه راه آهن رشت منتقل شده اند بسیار جزئی است و در آینده و تدریجاً به مناطق دیگر منتقل خواهند شد.

وی هدف از انتقال و کاشت درختان با گونه‌های نادر در ایستگاه راه آهن رشت را در راستای نشان دادن منابع جنگلی و درختان نادر از جمله انجیلی و افرا به مسافران و گردشگرانی که از طریق ریل به گیلان سفر می‌کنند عنوان کرد.

همچنین ببینید

ساخت  و ساز غیرمجاز در روستاها، خط قرمز استانداری گیلان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: با سازندگان واحد های مسکونی غیرمجاز در ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *