شنبه , فروردین , 9/1/1399
خانه / اسلایدر / معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور: 2 هزار واحد تولیدی راکد در استان گیلان وجود دارد

معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور: 2 هزار واحد تولیدی راکد در استان گیلان وجود دارد

بابک دین پرست در حاشیه بازدید از مجتمع گلخانه ای دیسام سیاهکل به خبرنگار ایرنا گفت در استان گیلان 13 هزار واحد تولیدی وجود دارد که از این تعداد 2 هزار واحد راکد و غیر فعال می باشند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 3-1-1024x576.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايرنا، معاون امور اقتصادی وزیر کشور گفت با بررسی های انجام شده تمام تلاش ما این است که با توجه به کارایی و نوع محصولات و کیفیت و بازار رقابت این شرکت ها ی راکد را دوباره به چرخه تولید اقتصادی برگردانیم
وی در مورد پروژه گلخانه ای دیسام سیاهکل هم گفت اجرای کامل این پروژه تلاش و همکاری تمامی دستگاه های ذی ربط را می طلبد.

مدیر شعبه شرکت شهرک های کشاورزی  گفت پروژه گلخانه ای دیسام حدود 90 هکتار است که تا اکنون با 5 سرمایه گذار به مساحت 60 هکتار قرار داد بسته شده است و مدت زمان اجرای پروژه هم سه سال طبق قرارداد می باشد.

مختار مهدیزاده گفت با اجرای این پروژه به صورت مستقیم برای 500 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای زیرساخت این پروژه حدود 2 میلیارد تومان در سال 89 هزینه شده است گفت برای احداث هر هکتار گلخانه هیدروپولیک حدود 5 میلیارد تومان و برای هر هکتار گلخانه شیشه ای حدود 13 میلیارد تومان هزینه نیاز است ضمن اینکه برای زیرساخت هرهکتار گلخانه 500 میلیون تومان هزینه لازم است

وی تصریح کرد علاوه بر 5 سرمایه گذار گفته شده با دو سرمایه گذار هم اخیرا قرار داد بسته شده و برای ساخت گلخانه های این پروژه چیزی حدود 600 میلیارد تومان هزینه لازم است.

وی تصریح کرد این گلخانه ها محصولاتی از جمله سبزی و صیفی و پرورش گل و گیاه و نهال فعالیت می کنند و محصولات آنها بیشتر از طریق بندرآستارا و انزلی به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر خواهد شد.

وی در پایان گفت با راه اندازی این پروژه در هر هکتار گلخانه ای سالانه 600 تن خیار ، 500 تن گوجه فرنگی ، 350 تن بادنجان دلمه ای و 120 تن توت فرنگی و دیگر محصولات تولید می شود.

گفتنی است پروژه دیسام شهرستان سیاهکل حدود 90 هکتار است که از سال 87 کارهای مجوز آن انجام شده و از سال 95 تحویل شرکت شهرک های کشاورزی داده شده است.

همچنین ببینید

از شایعه تا واقعیت؛ اخراج معلم آستارایی صحت ندارد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان ضمن قدردانی از تلاش های انجام گرفته توسط معلم خوشنام ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *