شنبه , دی , 28/10/1398
خانه / ایران زمین / معاون سازمان راهداری به مهر خبر داد بازگشایی ۴۰۰ راه روستایی مسدود شده در سیلاب سیستان و بلوچستان

معاون سازمان راهداری به مهر خبر داد بازگشایی ۴۰۰ راه روستایی مسدود شده در سیلاب سیستان و بلوچستان

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: از ۷۰۰ راه روستایی مسدود شده در اثر سیلاب سیستان و بلوچستان، راه ۴۰۰ روستا بازگشایی شده است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 2-2.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، حیدر مطاعی   درباره اقدامات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بازگشایی راه‌های مسدود در اثر سیل سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تا دیروز عصر بخش زیادی از جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی را بازگشایی کرده‌ایم اما برخی جاده‌های اصلی را تا زمانی که سیلاب فروکش نکند، نمی‌توانیم کاری کنیم.

وی افزود: عمده کار ما در جنوب سیستان و بلوچستان شامل شهرهای ایرانشهر، قصرقندو چابهار است که تحت سیلاب قرار دارند و در حدود ۳۰۰ روستا فعلاً نمی‌توانیم عملیات راهسازی انجام دهیم چرا که کل مسیر زیر آب رفته است.

به گفته معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در حال بازسازی راه‌های اصلی، فرعی و روستایی تخریب شده یا مسدود در اثر سیلاب جنوب سیستان و بلوچستان هستند.

وی ادامه داد: همچنین تمام امکانات عمرانی و راهسازی بخش خصوصی، دولتی و پیمانکاری را به این منطقه منتقل کرده‌ایم و از ۵ شنبه بعدازظهر مشغول خدمت رسانی هستیم. ولی ابتدا باید آب موجود در محورها و جاده‌ها فروکش کند تا بتوانیم میزان خسارت را برآورد کنیم.

مطاعی تصریح کرد: فعلاً در جاده‌هایی که آبگرفتگی ها به صورت نقطه‌ای است در حال کار کردن هستیم اما در بسیاری از محورها، آبگرفتگی به صورت کلی است. ضمن اینکه سرعت انتقال آب کند است که پس از فروکش کردن، با حداکثر سرعت بازسازی محورها را آغاز خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در عرض دو یا سه ساعت معادل دو سال بارش در جنوب سیستان و بلوچستان رخ داد که ۲۵۰ میلیمتر بارندگی بود؛ پس از هشدار سازمان هواشناسی، بلافاصله امدادرسانی را آغاز کردیم و در آماده باش کامل بودیم؛ با توجه به اینکه آن منطقه تماماً دشت بود و رودخانه‌های سیلابی نداریم تا بتواند آب‌های سطحی را جمعآوری کرده و ببرد، تنها راه ما منتظر ماندن برای فروکش کردن آب است؛ با این حال توانسته‌ایم بسیاری از محورهای روستایی تخریب شده را با اقدامات موقتی بازگشایی کنیم. راه ارتباطی ۷۰۰ روستا زیر آب بود که تا ۴۰۰ محور آن بازگشایی شده است.

معاون سازمان راهداری همچنین تأکید کرد: نیروهای راهداری ۲۴ ساعته در حال امدادرسانی هستند؛ ما در بهترین وضعیت آماده باش بودیم و از این بهتر نمی‌توانستیم خدمت رسانی کنیم.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *