شنبه , دی , 28/10/1398
خانه / اسلایدر / معاون وزیر کشور: ۷ ماموریت در حوزه رونق تولید به فرمانداران سراسر کشور ابلاغ شد

معاون وزیر کشور: ۷ ماموریت در حوزه رونق تولید به فرمانداران سراسر کشور ابلاغ شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با اشاره به ابلاغ هفت ماموریت به فرمانداران در زمینه رونق تولید و رفع موانع، گفت: عملکرد فرمانداران بر اساس اجرای این ماموریت ها ارزیابی می شود.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 3349817.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، بابک دین پرست در ادامه سفر سه روزه خود به استان گیلان شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی در شهرستان فومن با بیان اینکه ۶۵ درصد از تسهیلات بانکی باید برای افزایش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص یابد، افزود: پیگیری مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم یکی از مهم‌ترین وظایف مسئولان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با اشاره به ابلاغ هفت مأموریت به فرمانداران، تأکید کرد: حفظ اشتغال و تولید موجود در شهرستان‌ها، تقویت واحدهای تولیدی فعال با تولید پایین‌تر از ظرفیت اسمی، احیای واحدهای تولیدی راکد، مراقبت از واحدهای تولیدی بحرانی و مشکل دار، مساعدت و پیگیری بازگشت واحدهای تولیدی تملک شده توسط بانک، تلاش جهت تکمیل واحدهای دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و همچنین ساماندهی واحدهای نیمه تمام قابل واگذاری به بخش غیر دولتی از جمله این مأموریت‌ها است.

وی با بیان اینکه این ۷ وظیفه یکی از پایه‌های اصلی ارزیابی عملکرد فرمانداران کشور است، گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر حمایت از رونق تولید، وظیفه اصلی فرمانداران نیز بر این اساس است.

دین پرست در ادامه با اشاره به وجود ۸۱۹ بنگاه اقتصادی فعال در فومن، تصریح کرد: این شهرستان از این نظر رتبه پنجم استان گیلان را دارد.

وی از فعالیت حدود ۲۸۰۰ نفر در این واحدها اشاره کرد و افزود: از مجموع ۲ هزار واحد راکد استان ۴۱ واحد در شهرستان فومن قرار دارد که از این نظر فومن در جایگاه دهم استان گیلان قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور تصریح کرد: در شهرستان فومن ۶۱ واحد فعال با کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند که مستلزم پیگیری مسئولان شهرستان است.

آمادگی لازم برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی وجود دارد

در ادامه این بازدید آرش فرزام صفت معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان نیز با بیان اینکه برنامه ما به حداکثر رساندن ظرفیت تولید واحدهای تولیدی فعال با ظرفیت پایین است، تأکید کرد: آمادگی برای افزایش سرمایه در گردش این واحد تولیدی در استان وجود دارد.

فرماندار فومن نیز در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های تولیدی و اقتصادی شهرستان، اظهار کرد: حمایت از شرکت‌های پشتیبان موجب افزایش تولید در شهرستان خواهد شد.

محمد رضا محسنی همچنین خواستار اختصاص اعتبار حوادث برای بازسازی دیواره رودخانه مجاور شهرک صنعتی کوچیچال به طول ۷۰۰ متر شد و افزود: پس از تأمین اعتبار پیش بینی شده به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال و معرفی دستگاه متولی، آمادگی آغاز عملیات اجرایی وجود دارد.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *