شنبه , دی , 28/10/1398
خانه / اقتصاد / افزون بر ۲۴۶ هزار تن محصولات کشاورزی و دامی در گیلان خریداری شد

افزون بر ۲۴۶ هزار تن محصولات کشاورزی و دامی در گیلان خریداری شد

-مدیر تعاون روستایی گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، ۲۴۶ هزار و ۶۳۷ تن انواع محصولات کشاورزی ، دامی و نهاده ها از کشاورزان استان خریداری شده است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 9999.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي يت به نقل از ايرنا، رامین گیلانشاهی اظهار داشت: این میزان محصولات کشاورزی، دامی و نهاده ها به ارزش اقتصادی افزون بر سه هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال به صورت توافقی، تضمینی، مباشرتی و حمایتی توسط شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی استان گیلان از کشاورزان خریداری شده است.

وی افزود: امسال ، در اجرای طرح خرید تضمینی مباشرتی گندم، ۲۵۳ تن محصول گندم به ارزش چهار هزار و ۲۶۵ میلیون ریال، از کشاورزان گندمکار گیلانی خریدای کرده است.

مدیر تعاون روستایی استان گیلان خاطر نشان کرد: مقدار خرید و فروش توافقی محصولات کشاورزی از جمله گوشت مرغ، شیر، گوشت قرمز، تخم مرغ  ۱۳۶ هزار و ۷۱۳ تن به ارزش دو هزار و ۵۶۳ میلیارد ریال است.

وی با بیان این که محصول برنج گیلان نیز ۱۳۳ تن به ارزش افزون بر ۲۴ میلیارد ریال از تولید برنج استان به صورت توافقی از شالیکاران خریداری شده است، اضافه کرد: ۱۰۴ هزار و ۴۶۵ تن آرد روستایی، شهری و خانه پزی در قالب طرح کاردکس توسط شبکه تعاونی های روستایی استان توزیع شد.

گیلانشاهی بیان داشت: در راستای تبادلات بین استانی محصولات شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی، ۶۴ تن پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی تولیدی مناطق غرب و جنوب کشور در سطح فروشگاه های تعاونی روستایی توزیع شده است.

وی اظهار داشت: دو هزار و ۴۳ تن برگ سبز درجه یک و دو در مجموع به ارزش افزون بر ۵۴ میلیارد ریال توسط کارخانجات چایسازی تحت پوشش شبکه مورد نظر سازمان تعاون روستایی از کشاورزان چایکار خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی گیلان خاطرنشان کرد: امسال با هدف حمایت از پرورش دهندگان کرم ابریشم، ۹ هزار و ۵۳ کیلوگرم پیله ابریشم توسط شبکه تعاون روستایی به ارزش شش هزار و ۶۳۱ میلیون ریال توسط مراکز خرید لنگرود و شفت از کشاورزان نوغاندار استان خریداری شده است.

وی بیان داشت: مقدار کل خرید و فروش محصولات و توزیع اقلام مایحتاج اعضای تعاونی های تحت پوشش مدیریت تعاون روستایی استان گیلان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حدود ۲۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *