یکشنبه , دی , 29/10/1398
خانه / انتخابات / سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات گیلان: معتقد به جریان انقلاب هستیم؛ نه اصلاح‌طلب و اصولگرا

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات گیلان: معتقد به جریان انقلاب هستیم؛ نه اصلاح‌طلب و اصولگرا

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات گیلان با بیان اینکه در بررسی صلاحیت‌ها معتقد به جریان انقلاب هستیم؛ نه اصلاح‌طلب و اصولگرا، گفت: بررسی صلاحیت‌ها مطالبه مردمی از برگزارکنندگان انتخابات است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 61537362.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايسنا، احمد قنبریان  با بیان اینکه هیئت‌های استانی نظارت بر انتخابات در آخرین مراحل بررسی صلاحیت‌های کاندیداها قرار دارند، اظهار کرد: طبق جدول زمان‌بندی انتخابات هیئت‌های نظارت با کسب نظر هیئت مرکزی فردا، ۲۱ دی‌ماه نتیجه بررسی صلاحیت‌ها را به فرمانداری‌ها اعلام می‌کنند.

وی ۲۲ دی‌ماه را زمان اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها به کاندیداها توسط فرمانداری‌ها دانست و افزود: کاندیداهای رد صلاحیت شده پنج روز فرصت دارند اعتراض یا شکایت خود را به شورای نگهبان از طریق دفاتر استانی ارائه کنند.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات گیلان، حق انتخاب شدن را یک حق شهروندی دانست و تصریح کرد: در همه نظام‌های سیاسی دنیا در همه کشورها حق انتخاب شدن دارای شرایط و ضوابطی است که توسط قانون تعریف می‌شود و لازمه آن اثبات و احراز آن شرایط و ضوابط است.

قنبریان با اشاره به تفاوت رد صلاحیت با عدم احراز صلاحیت، اضافه کرد: عدم احراز صلاحیت کاندیداها ناشی از ناکافی بودن استعلامات و بررسی‌های محلی در رد یا تایید است، اما رد صلاحیت به واسطه عدم برخورداری از شرایط ایجابی است لذا بررسی صلاحیت‌ها براساس شرایط ایجابی و سلبی صورت می‌گیرد.

وی بررسی صلاحیت کاندیداها را یک تکلیف قانونی و شرعی دانست و یادآور شد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند انتخابات حق‌الناس محسوب می‌شود و لذا بررسی صلاحیت‌ها مطالبه مردمی از برگزارکنندگان انتخابات است.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات گیلان با بیان اینکه در بررسی صلاحیت‌ها معتقد به جریان انقلاب هستیم؛ نه اصلاح‌طلب و اصولگرا، عنوان کرد:‌ از ۲۲ دی‌ماه به مدت ۲۰ روز مهلت بررسی شکایت در شورای نگهبان است و کاندیداهایی که در این مرحله رد می‌شوند دیگر امکان شکایت ندارند.

قنبریان ۲۲ بهمن را زمان اعلام نتایج نهایی بررسی صلاحیت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: از ۲۳ بهمن به مدت یک هفته فرصت تبلیغات انتخاباتی است و لذا مردم ویژگی‌های کاندیداهای اصلح را مورد توجه قرار دهند.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *