شنبه , دی , 28/10/1398
خانه / برگزیده ها / ۱۵ هزار نفر در مساجد گیلان کتاب می خوانند

۱۵ هزار نفر در مساجد گیلان کتاب می خوانند

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد گیلان با بیان اینکه کتابخانه های کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان دارای ۱۵ هزار عضو و ۱۱۵ کتابدار است، گفت : اجرای طرح شنبه های کتاب (معرفی یک کتاب از سوی امام جماعت مساجد در روز های شنبه) بر رونق کتابخوانی در مساجد استان افزوده است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 156875864.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايرنا، حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد ضمن تبریک و تسلیت بمناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی  افزود : برپایی محافل قرائت قرآن کریم به یاد سردار دل‌ها در مساجد استان برپاست.

وی عنوان کرد : این نهاد با اهداء قرآن به مساجد و افزایش تعداد کتاب‌ها، کتابخانه‌های مساجد را جان بخشید و کارکرد کتابخانه‌ای آن در کنار دیگر کارکردهای آموزشی مساجد مورد توجه قرار گرفت.
وی اظهار داشت : احادیث و روایات بی‌شماری از پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) درباره فضایل علم و دانش که از طریق کتاب و کتابخوانی منتقل می‌شوند، وجود دارد و ایفای نقش فرهنگی مساجد در گرو فعالیت‌های کتابخانه‌ای که مظهر دانش، فهم و تمدن والای بشری است، میسر می‌شود.
وی ادامه داد: قداست مسجد موجب می شود تا کتاب‌های مفید و مورد نیاز، منطبق با نیازهای اهالی در کتابخانه‌های مساجد در اختیار اعضاء قرار گیرد.
حجت الاسلام رضوانی با بیان اینکه ۲۵۰ کتابخانه در مساجد استان فعال است،  گفت: از این تعداد ۱۰۳ کتابخانه‌ها در مساجد روستایی و ۱۴۷ کتابخانه در مساجد شهری دایر شده است.
۴۸ کتابخانه بازدر شبستان مساجد و ۱۰۲ کتابخانه مخزن‌دار است، همچنین ۹۱۹ کانون فرهنگی، هنری در مساجد گیلان فعال هستند.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *