شنبه , دی , 28/10/1398
خانه / اسلایدر / در ۹ ماهه نخست امسال؛ ۳۵ هکتار توسعه گلخانه ای در گیلان در دست اجرا است

در ۹ ماهه نخست امسال؛ ۳۵ هکتار توسعه گلخانه ای در گیلان در دست اجرا است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ابلاغ اجرای ۸۰ هکتار توسعه گلخانه ای در این استان از سوی وزیر جهاد، گفت: از این میزان طی ۹ ماهه گذشته ۳۵ هکتار در دست اجرا است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 3328336.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، علی درجانی با اشاره به اینکه بر اساس ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی امسال باید در گیلان ۸۰ هکتار توسعه گلخانه‌ای انجام شود، اظهار کرد: در همین راستا طی ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۳۵ هکتار توسعه گلخانه‌ای در گیلان در اجرا بوده است.

وی با بیان اینکه گیلان یکی از استان‌های پیشرو در خوزه توسعه گلخانه‌ای در کشور محسوب می‌شود، گفت: در سال گذشته سطح زیر کشت گلخانه‌ای در گیلان ۷۱ هکتار بوده است که توسعه تولیدات گلخانه‌ای در دستور کار قرار دارد.

درجانی با اشاره به ظرفیت گیلان در زمینه تولید گل و گیاهان زینتی، افزود: حدود ۹ میلیون انواع گل‌های شاخه بریده آپارتمانی، گیاهان آپارتمانی، برگ‌های زینتی، گیاهان فصلی و انواع درختچه‌های زینتی در گیلان تولید می‌شود.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه استان گیلان در تولید گل‌های گلدانی رتبه ششم، توت فرنگی رتبه هشتم و در تولید گل شاخه بریده نیز در جایگاه شانزدهم کشور قرار دارد، تصریح کرد: ۹۱۹ تن انواع سبزی و صیفی جات گلخانه‌ای در گیلان تولید می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان یکی از مزایای توسعه گلخانه‌های را تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و ادامه داد: توجه به توسعه گلخانه‌ای سبب افزایش ضریب امنیت سلامت غذایی، ارتقا بهره وری و صرفه جویی در مصرف آب می‌شود.

وی همچنین به ظرفیت تولید گل و گیاهان زینتی در فضای باز در استان گیلان نیز اشاره و اظهار کرد: گیلان ظرفیت تولید ۲۳ میلیون اصله درخت و درختچه زینتی گلخانه‌ای در فضای باز دارد.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *