شنبه , تیر , 14/4/1399
خانه / برگزیده ها / مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان: کمبود پرستار در گیلان /۵۷۰۰ نفر خدمات رسانی می کنند

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان: کمبود پرستار در گیلان /۵۷۰۰ نفر خدمات رسانی می کنند

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به خدمات رسانی ۵ هزار و ۷۰۰ پرستار در مراکز درمانی استان، گفت: گیلان با کمبود پرستار مواجه است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 1598667.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، طاهره زاهد صفت پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به بیماران مهم‌ترین اولویت جامعه پرستاری است، اظهار کرد: برای تحقق این هدف مقرر شده ۹ هزار و ۵۰۰ پرستار از طریق آزمون استخدامی کشور جذب شوند.

زاهد صفت با اشاره به کمبود پرستار در مراکز درمانی خصوصی و دولتی استان گیلان، افزود: ۵ هزار و ۷۰۰ پرستار در ۳۵ مرکز درمانی دولتی و خصوصی گیلان خدمات رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به جمعیت شناور گیلان به دلیل گردشگر پذیر بودن و تأثیر بر خدمات پرستاری ارائه شده در مراکز درمانی، گفت: مراکز درمانی دولتی گیلان دست کم با کمبود ۱۰۰۰ پرستار مواجه اند.

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه به رغم وجود مشکلات و کمبودهای فراوان پرستاران به تعهدات خود عمل می‌کنند، ادامه داد: وزیر بهداشت و درمان طی مکاتبه‌ای در خصوص معوقات پرستاران بر تسویه مطالبات سال ۹۷ و پرداخت بخشی از مطالبات سال ۹۸ تا روز پرستار تاکید کرده‌اند.

همچنین ببینید

جسد نوجوان 13 ساله سیاهکلی بعداز 21 روز پیدا شد

به گزارش پایگاه خبری سل تی تی به نقل از ایرنا، رئیس اداره هلال احمر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *