شنبه , دی , 28/10/1398
خانه / اقتصاد / تولید ۹۱۹ تن انواع سبزی و صیفی‌جات گلخانه‌ای در گیلان

تولید ۹۱۹ تن انواع سبزی و صیفی‌جات گلخانه‌ای در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: ۹۱۹ تن انواع سبزی و صیفی‌جات گلخانه‌ای در گیلان تولید می‌شود.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 61527333.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايسنا، علی درجانی  در جلسه کشاورزی گیلان که در این سازمان برگزار شد، با بیان اینکه در حوزه تولیدات گلخانه‌ای، گیلان در سطح کشور پیشرو است، گفت: این استان در تولید گل‌های گلدانی رتبه ششم، در تولید محصول توت فرنگی رتبه هشتم و در تولید گل شاخه بریده رتبه شانزدهم را دارد.

وی با بیان اینکه با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی سطح توسعه گلخانه در سال ۹۸ در استان  ۸۰ هکتار است اظهار کرد: از این میزان در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۳۵ هکتار توسعه گلخانه در استان گیلان در حال اجرا است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در سال۹۷ سطح زیر کشت گلخانه‌ای در این استان ۷۱ هکتار بوده است گفت: قریب به ۹ میلیون انواع گل های شاخه بریده، گل‌های آپارتمانی، گل‌های گیاهان آپارتمانی، برگ های زینتی، گیاهان فصلی و انواع درختچه های زینتی در استان تولید می‌شود.

درجانی تحقق اقتصاد مقاومتی را هدف اصلی توسعه گلخانه‌ها در استان دانست و گفت: افزایش ضریب امنیت سلامت غذایی، ارتقاء بهره وری و صرفه جویی در مصرف آب و افزایش صادرات از اهداف توسعه گلخانه‌ها در استان گیلان است.

وی با اشاره به اینکه شرایط اقلیمی در گیلان این اجازه را به کشاورزان می دهد تا تولید گل و گیاه زینتی در فضای باز را پرورش دهند، تصریح کرد: در ۷۰۰ هکتار فضای باز نیز تولید بالغ بر ۲۳ میلیون اصله درخت و درختچه زینتی گلخانه‌ای فراهم است.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *