شنبه , دی , 28/10/1398
خانه / برگزیده ها / شناسایی مشکلات محلات محروم گیلان از طریق نرم افزار سخا

شناسایی مشکلات محلات محروم گیلان از طریق نرم افزار سخا

نرم افزار کاربردی سخا برای شناسایی و رفع مشکلات محلات محروم گیلان رونمایی شد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 156860784-1024x708.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايرنا، معاون اجتماعی سپاه قدس گیلان اظهار داشت: با راه اندازی و استفاده از این سامانه، مشکلات محلات محروم گیلان مشخص و انعکاس داده می‌شود تا به کمک دستگاه‌ های اجرایی و خدمات‌رسانی نسبت به رفع آن‌ها، اقدامات لازم انجام شود.

محسن جعفری افزود: در حال حاضر سه محله محروم در استان گیلان شناسایی و از قبل ثبت شده که شامل محله معلولین رشت، گسکر محله لنگرود و محله رودبنه لاهیجان است و سه محله جدید نیز به جمع محلات محروم استان واقع در شهرستان‌های تالش، رودسر و بندرانزلی شناسایی شده و در مورد سایر نواحی و شهرستان‌های گیلان هم محلات محروم آنان به ما معرفی شده که برای رفع محرومیت این محلات ، اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

وی به برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌ های مهارت زندگی ویژه محلات آسیب‌پذیر و کم‌ برخوردار اشاره و بیان کرد: انجام مشاوره‌ های تحصیلی، حقوقی، ازدواج، کارآفرینی، همسرداری، تربیت فرزندان از جمله دیگر اقداماتی است که با جدیت توسط معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: البته بخشی از برنامه‌ های مورد هدف این معاونت از ابتدای سال انجام و بخشی دیگر نیز در دست پیگیری است که ۴۰ عضو طرح مهر یاران متشکل از کودکان کار با مشارکت آستان قدس رضوی از جمله برنامه‌هایی است که توسط معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان انجام شده که در این راستا با خانواده‌ های کودکان کار ارتباط برقرار کرده تا پس از پایان سفر زیارتی مشهد مقدس و فراهم شدن شرایط لازم برای ادامه تحصیل اقداماتی انجام شود.

وی اضافه داد: همچنین  این دسته از افراد برای اشتغال و مهارت‌آموزی والدین این کودکان نیز با فنی و حرفه‌ای استان هماهنگ کردیم تا دوره‌ های مهارت‌آموزی برای آنان برگزار شود و علاوه بر این امر ، در کاهش آمار کودکان کار و اتحاد و همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط برای تحقق این هدف مورد تاکید است و برای یک خانواده بی‌سرپناه نیز ، مکانی برای ادامه زندگی تهیه شد.

معاون اجتماعی سپاه قدس گیلان از افتتاح کارگاه آموزشی خیاطی در محله‌های اسلامی استان تا قبل از پایان امسال خبر داد و بیان کرد: در این بخش نیز با واحدهای تولیدی و مدیران شهرک صنعتی هماهنگی های لازم انجام خواهد شد تا لباس‌های کار مورد نیاز این واحدها در کارگاه‌ های خیاطی راه‌اندازی شده در محلات اسلامی تولید شود.

جعفری تصریح کرد: افتتاح مهد کودک قرآنی، عمران و آبادانی، ایجاد کمپ‌های ترک اعتیاد، ارزیابی اولیه از معضلات، اشتغال و توانمندسازی و نظایر این از جمله اهدافی است که برای تحقق آن‌ها در محلات محروم استان تلاش می‌کنیم.

وی تقدیر از ادارات شهرستانی در همایش فعالان خدمت‌ رسانی که بیشترین خدمات‌رسانی را در سطح محلات محروم داشتند اشاره و اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای محله‌های اسلامی و تقدیر از دبیران قرارگاه‌ های شهرستانی از دیگر برنامه‌های جانبی همایش فعالان خدمت‌ رسانی محسوب می‌شود.

معاون اجتماعی سپاه قدس گیلان تهیه مستندی از محلات اسلامی استان با کمک رسانه ملی و تشریح خدماتی که در این محله‌ها انجام شده را مورد توجه قرار داد و گفت: برگزاری رزمایش جهاد و خدمات اجتماعی با اجرای بیش از ۴۰۰ برنامه متنوع از جمله اقدامات در دست اقدام معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان است.

جعفری هدف از برگزاری رزمایش جهاد و خدمات اجتماعی را ارائه خدمات اجتماعی بسیج به آحاد مردم به ویژه در مناطق کم‌برخوردار استان گیلان عنوان و تصریح کرد: نشست با کارگاه‌ های پیشگیری از اعتیاد در سطح محلات آسیب‌پذیر و برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد و طلاق نیز از دیگر برنامه‌های معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان هستند.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *