شنبه , دی , 28/10/1398
خانه / برگزیده ها / گام دوم انقلاب؛ حرکت به‌سوی تمدن سازی/امیدعلی رعنایی

گام دوم انقلاب؛ حرکت به‌سوی تمدن سازی/امیدعلی رعنایی

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 13971220000035_Test_PhotoN.jpg است

انقلاب اسلامی همانند چله‌ای که سپری کرد با همان روحیه بلکه بهتر از آن با نیروی جوان و تازه نفس ملت بزرگ ایران به تمدن‌سازی با همه ساز وکار خواهد رسید و ایران اسلامی قطعا به یک قدرت مهم و تاثیرگذار جهانی بدل می‌شود.

انقلاب اسلامی یک چله پرخطری را با پیچ و خم‌های سخت سپری کرد، چله‌ای که با انواع سناریوها و توطئه‌های سخت، نیمه‌سخت و نرم را که هر کدام می‌توانست یک نظام سیاسی را سرنگون و کشور را تجزیه نماید،تجربه کرد.

چله‌ای که با ناجوانمردی‌های رنگارنگ و با خدعه‌ها و نیرنگ‌های دنیای استکبار و مدعیان دروغین دموکراسی، حقوق بشر، آزادی در قالب اندیشه‌های به اصطلاح مدرن، اما پوچ وغوطه‌ور در خیانت و ابتذال اخلاقی، سیاسی، اقتصادی و نظامی می‌باشد و این مکاتب ساخته دست عناصر پست و جنایتکار در جامعه غربی همانند لیبرال دموکراسی که منشا اومانیسم دارد که جز نابودی انسان‌ها به بهانه آزادی و حقوق بشر چیز دیگری برای بشریت دستاورد نداشته است وغایت آن سلب امنیت و آسایش انسان‌ها و کشتار مظلومان و کودکان در اقصی نقاط جهان می‌باشد.

انقلاب اسلامی در گام اول و چله‌ای که با سربلندی از آن عبور کرد با تمام قدرت با این تفکرات باطل و غیر انسانی که استکبارجهانی به رهبری آمریکا و صهیونیزم یدک می‌کشند، مبارزه کرد و به شدت قدرت هژمونی آمریکا را به چالش جدی کشید.

آنچه که در این بحث مهم است و توانسته از گردنه‌های پر خطر انقلاب عبور کند اعتماد ملت بزرگ ایران به سکاندار انقلاب به عنوان مقتدا و امین خود یعنی رهبری بود که مردم در طی این چله علی‌رغم تحمل همه سختی‌ها، جانانه از انقلاب حمایت و صیانت کردند.

با بررسی انقلاب‌های بزرگ دنیا اعم از انقلاب فرانسه، روسیه و هند، تنها انقلابی است که مردمان آن با تمام وجود در همه عرصه‌ها از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع و نسبت به آن خیانت  نکردند و با وجود عملیات روانی بسیار پیچیده دشمن در ارعاب و فریب آنان صحنه را به دشمن واگذار نکردند.

امروز در نظام بین‌المللی الگو و مدل مدیریتی انقلابی با محتوای اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد. ایران اسلامی یک کشور مقتدر است و همه معیارهای اقتدار در نقش‌آفرینی آن به عنوان یک قدرت منطقه‌ای و یک بازیگر مهم بین‌المللی و مستقل در سیاست داخلی و خارجی نمایان است.

نکات بسیار مهم در این بیانیه به عنوان نسخه حرکت به‌سوی پیشرفت و تعالی و فتح قله‌ای بزرگ موفقیت و نیل به آرمان‌هایی که هنوز دست نیافتیم در قالب توصیه‌ها در هفت موضوع اساسی می‌باشد که لازم است این نسخه‌های شفا بخش با تمام وجود توسط سه مرکز مهم آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمی در کنار سایر عناصر و مراکز تصمیم ساز و تصمیم‌گیر عملیاتی شود. جوانان در این کار ویژه ، نقش ممتازی که مخاطب این منشور می‌باشند، دارند.

ترویج امید در کشور و کنار گذاشتن یاس و ناامیدی، بالندگی نیروی انسانی به عنوان مهم‌ترین سرمایه کشور در گام دوم بایتسی مورد توجه مسؤولان و آحاد مردم قرار گیرد. توجه جدی به دانش،‌ دانایی، توانایی آشکارترین وسیله‌ی عزّت و قدرت و اولین توصیه برای پیشرفت کشور می‌باشد.

دومی؛ تقویت معنویّت و اخلاق به معنی برجسته کردن ارزش‌های معنوی از قبیل اخلاص، ایثار، توکّل، ایمان در خود و در جامعه و اخلاق به معنی رعایت فضلیت‌هایی چون خیرخواهی، گذشت، کمک به نیازمند، راستگویی، شجاعت، تواضع، اعتماد به نفس، تجربه عملی که موجب عزت و اقتدار و حفظ تمامیت ارضی کشور در دوران دفاع مقدس شد.

سومین توصیه؛ برنامه‌ریزی برای حل مشکلات اقتصادی به‌عنوان یک نقطه‌ی کلیدیِ تعیین‌کننده و تکیه بر اقتصاد قوی نقطه‌ی قوّت و عامل مهمّ سلطه‌ناپذیری و نفوذناپذیری است.

چهارمی؛ عدالت و مبارزه با فساد لازم و ملزوم یکدیگر جزء آرمان‌های  انقلاب هستند و امروز آحاد مردم از مسؤولان انتظار دارند بدون ملاحظه در تحقق عدالت و مبارزه با تبعیض و بی‌عدالتی آستین‌ها را بالا بزنند.فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی، توده‌ی چرکین کشورها و نظام‌ها تلقی شده است.

توصیه پنجم؛ استقلال و آزادی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب به‌شمار می‌رود که باید از آن صیانت شود.ششمین توصیه؛ عزّت ملّی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن، هر سه، شاخه‌هایی از اصلِ «عزّت، حکمت، و مصلحت» در روابط بین‌المللی‌اندکه رهبر فرزانه به آن اشاره فرمودند و هفتیمن توصیه مهم، سبک زندگی است که امروز رسانه‌های جمعی دشمن با همه همت خود در تغییر آن تلاش می‌نمایند.

این هفت سرفصل یک نسخه تمام عیاری است که در صورت عملی شدن با برنامه دقیق و متقن می‌توانیم به همه اهداف و آرمان‌ها دست یابیم و گام دوم انقلاب نیز با همراهی ملت  بزرگ ایران و وفادار به آرمان‌های انقلاب خود، با خودسازی وجامعه‌پردازی به تمدن‌سازی می‌رسد.

یقین دارم انقلاب اسلامی همانند چله‌ای که سپری کرد با همان روحیه بلکه بهتر از آن با نیروی جوان و تازه نفس ملت بزرگ ایران به تمدن‌سازی  با همه ساز وکار خواهد رسید و ایران به یک قدرت مهم و تاثیرگذار جهانی بدل خواهد شد و هیچ قدرتی نمی‌تواند جلوی این حرکت را بگیرد و سیل خروشان این تفکر با تمام سرعت همه جای دنیا را فراگرفته  و خواهد گرفت و تمام شدنی نیست و دشمنان به‌جای عنادورزی وکارشکنی، تعامل و همکاری را با جمهوری اسلامی در پیش بگیرند ودر انتظار چله‌های بزرگ انقلاب اسلامی باشند.

منبع : فارس

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *