یکشنبه , دی , 29/10/1398
خانه / اسلایدر / آیت الله فلاحتی تأکید کرد: ضرورت انتقال ساده زیستی عالمان دینی به طلاب توسط حوزه‌ علمیه

آیت الله فلاحتی تأکید کرد: ضرورت انتقال ساده زیستی عالمان دینی به طلاب توسط حوزه‌ علمیه

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر لزوم انتقال ساده زیستی علما به طلاب توسط حوزه‌ علمیه، گفت: طلاب باید آداب اجتماعی بدانند و رفتار و گفتارشان با ساختار طلبگی همخوانی داشته باشد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 3314730.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار مدیران حوزه های علمیه گیلان ضمن ابراز خوشحالی نسبت به ارتقای فعالیت حوزه های استان، اظهار کرد: برگزاری جلسه ماهانه مدیران حوزه های علمیه به منظور هماهنگی بیشتر در اجرای برنامه‌ها حائز اهمیت است.

وی به سیاست جدید حوزه علمیه قم مبنی بر تربیت طلاب در استان ها اشاره کرد و افزود: لازمه ارتقای فعالیت حوزه‌های علمیه در استان ها وجود مدیر، استاد خوب و سامان بخشی امکانات است و این امر همکاری و همراهی دستگاه های متولی را طلب می کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه تربیت طلاب در عرصه ائمه جمعه، ائمه جماعت مساجد و ائمه جماعت اداره های مختلف باید مد نظر حوزه های علمیه باشد، تصریح کرد: عالمان خود را وقف دین کردند و رفتار طلبه ها باید در تراز یک عالم دین باشد.

آیت الله فلاحتی عالمان را در خدمت دین و مردم دانست و بیان کرد: توجه به زیربناهای تربیت اجتماعی طلبه ها توسط حوزه های علمیه اثرگذار است.

وی، حوزه های علمیه را محل خودسازی عنوان کرد و افزود: فرا گرفتن معارف دین و انتقال مفاهیم دینی به جامعه از اهداف تحصیل طلاب به ویژه طلبه های خواهر در حوزه های علمیه است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه فراگیری علم برای علم موجب ترویج دانش می شود، بیان کرد: مطالعه کتاب های حوزوی در ارتقای آگاهی طلاب در مسائل دینی مهم است.

آیت الله فلاحتی، انتقال ساده زیستی عالمان دین به طلبه‌ها را از موضوع های مهم در حوزه‌های علمیه دانست و افزود: طلاب باید آداب اجتماعی را بدانند و رفتار و گفتار طلبه ها با ساختار طلبگی همخوانی داشته باشد.

کسب رتبه دوم آموزش تبلیغ حوزه های علمیه گیلان در کشور

مدیر حوزه های علمیه گیلان نیز در دیدار مذکور از کسب رتبه دوم آموزش تبلیغ حوزه های استان در کشور پس از قم خبر داد و گفت: حوزه های علمیه گیلان جزو ۵ استان برتر در اجرای طرح های میثاق طلبگی هستند.

حجت الاسلام حسین انصاری به پیشرفت محتوایی حوزه های علمیه گیلان اشاره کرد و افزود: در مدت ۲ سال گذشته حوزه های علمیه استان رشد خوب و جهشی داشته اند.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *