یکشنبه , دی , 29/10/1398
خانه / اسلایدر /  نماينده ادوار گيلان، میدان را برای حضورجوانان خالی کرد!

 نماينده ادوار گيلان، میدان را برای حضورجوانان خالی کرد!

به گزارش پايگاه خبري تحيلي سل تي تي ، محمد مهدي رهبري املشي نماينده ادوار رودسر و املش در جهت حمايت از حضور نسل جوان در صحنه انتخابات، با انتشار بيانيه اي  از ثبت نام در مجلس  انصراف داد!

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 156591574.jpg است

محمد مهدي رهبري  املشي متولد  سال۱۳۳۰ نماینده سابق رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی است. او در ادوار دوم، سوم، چهارم، پنجم ونهم نمایندگی این حوزه را بر عهده داشته‌است.  بدون ترديد اين حركت نماينده محبوب و مردمي رودسر و املش، بر ميزان محبوبيت او در استان گيلان و كشور خواهد افزود. چقدر خوب است كه ديگر نمايندگان گيلان پس از باز نشستگي، عرصه انتخابات را به نيروهاي جوان بدهند تا  پيرو سخنان رهبري در گام دوم انقلاب شاهد حضور جوانان در عرصه هاي مديريت كشور باشيم.

رهبر انقلاب اسلامی ۲۴ بهمن سال 97 به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی، در بیانیه‌ای راهبردی به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات انقلاب اسلامی در رساندن ایران به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌ها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در ۷ سرفصل اساسی بیان کردند. کلیدواژه اصلی بیانیه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که گام دوم انقلاب اسلامی پس از پایان ۴۰ سال ابتدایی را تبیین می‌کند، “جوانان” بودند.

ایشان در بخشي از سخنان خود  با تأکید مجدد بر “ظرفیت‌های فراوان کشور و ضعف دشمن و لزوم استفاده از فرصت‌ها”، خطاب به جوانان گفتند: «شما جوانان عزیز موتور پیشران حرکت کشور هستید و باید خود را از لحاظ روحی، معنوی، اخلاقی، صمیمی، علمی و توانایی‌های مدیریتی و تشکیلاتی آماده کنید و مدیریت کشور را به دست بگیرید. البته از تجربه پیران نیز باید استفاده کنید. آینده کشور متعلق به جوانان است. جوانان می‌توانند کشور را به قله برسانند و باید آمادگی خود را در عمل و همچنین با ثبات قدم نشان دهند».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین از جوانان خواستند تا مسئولیت مدیریت کشور را به عهده بگیرند و فرمودند: «راه طی شده فقط قطعه‌ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمان‌های بلند نظام جمهوری اسلامی است. دنباله‌ی این مسیر که به گمان زیاد، به دشواریِ گذشته‌ها نیست، باید با همّت و هشیاری و سرعت عمل و ابتکار شما جوانان طی شود. مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان، فعّالان جوان، در همه‌ی میدان‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و بین‌المللی و نیز در عرصه‌های دین و اخلاق و معنویّت و عدالت، باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیّت دهند، از تجربه‌ها و عبرت‌های گذشته بهره گیرند، نگاه انقلابی و روحیه‌ی انقلابی و عمل جهادی را به کار بندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته‌ی اسلامی بسازند».

ایشان با اشاره به جوان شدن نسل ایران و امید به این نسل تصریح کردند: «مهم‌ترین ظرفیّت امیدبخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است. جمعیّت جوان زیر ۴۰ سال که بخش مهمّی از آن نتیجه‌ی موج جمعیّتی ایجاد شده در دهه‌ی ۶۰ است، فرصت ارزشمندی برای کشور است. ۳۶ میلیون نفر در سنین میانه‌ی ۱۵ و ۴۰ سالگی، نزدیک به ۱۴ میلیون نفر دارای تحصیلات عالی، رتبه‌ی دوّم جهان در دانش‌آموختگان علوم و مهندسی، انبوه جوانانی که با روحیه‌ی انقلابی رشد کرده و آماده‌ی تلاش جهادی برای کشورند، و جمع چشمگیر جوانان محقّق و اندیشمندی که به آفرینش‌های علمی و فرهنگی و صنعتی و غیره اشتغال دارند؛ اینها ثروت عظیمی برای کشور است که هیچ اندوخته‌ی مادّی با آن مقایسه نمی‌تواند شد».

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 86689.jpg است
محمد مهدي رهبري املشي

چقدر خوب و پسنديده است كه ديگر نمايندگان استان گيلان، با توجه به سخنان راهبردي رهبر معظم انقلاب، از حركت شجاعانه محمد مهدي رهبري املشي بياموزند و ميدان انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي را، براي حضور مديران جوان تحصيل كرده، با تجربه، مستعد براي كارهاي اجرايي، دلسوز به نظام و مردم و… بسپارند.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *