چهارشنبه , آذر , 20/9/1398
سرخط خبرها
خانه / اقتصاد / مدیر کل صمت گیلان خبر داد: شعبه شورای حل اختلاف بخش صنعت در گیلان افتتاح شد

مدیر کل صمت گیلان خبر داد: شعبه شورای حل اختلاف بخش صنعت در گیلان افتتاح شد

رئیس سازمان صمت گیلان از آغاز بکار شعبه شورای حل اختلاف بخش صنعت در استان خبر داد و گفت: ایجاد این شعبه به تسریع و تسهیل در مسائل حقوقی حوزه صنعت کمک می کند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 3266492.jpg است

به گزارش پایگاه خبری سل تی تی به نقل از مهر، فرهاد دلق پوش در جلسه افتتاح و آغاز بکار شعبه ویژه شورای حل اختلاف بخش صنعت در رشت با اشاره به حجم بالای کار در قوه قضاییه راه‌اندازی شعبه شورای حل اختلاف بخش صنعت را لازم و ضروری دانست و افزود: وجود این شعبه می تواند رابط بین کارآفرینان صنعتی و دستگاه قضایی بوده و سبب سرعت بخشیدن به بررسی دعاوی شود.

وی در ادامه گفت: ایجاد شعبه‌ای تخصصی برای بررسی دغدغه‌های فعالان حوزه صنعت سبب تسریع و تسهیل رسیدگی به مسائل حقوقی و مشکلات تخصصی این حوزه می شود.

دلق پوش با تأکید بر اینکه شورای حل اختلاف بخش صنعت گامی در راستای ایجاد تفاهم، اعتماد و درک متقابل دستگاه‌ها قضایی و کارآفرینان است، تصریح کرد: این اقدام قوه قضاییه سبب رفع بسیاری از مشکلات و موانع بخش تولید و اشتغال خواهد شد.

وی رسالت اصلی شوراهای حل اختلاف را ایجاد صلح و سازش عنوان و بیان کرد: وجود شعبه حل اختلاف به کاهش کار قوه قضاییه کمک می کند و با ایجاد فرهنگ سازی تأثیر مناسبی در حل و فصل دعاوی در حوزه صنعت و تولید خواهد شد.

دلق پوش با تأکید بر آمادگی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان برای همکاری و ایجاد فرهنگ سازی در این زمینه با دادگستری کل این استان، ادامه داد: همچنین در جلسه شورای معادن گیلان مقرر شدن چنین شعبه ای برای حوزه معدن نیز تشکیل و راه‌اندازی شود.

همچنین ببینید

در حاشیه بازدید فرماندار شهرستان لاهیجان از بیمارستان پیروز؛ تحقق وعده وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید در شهرستان لاهیجان

به گزارش پایگاه خبري سل تي تي به نقل از پايگاه اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *