چهارشنبه , آذر , 20/9/1398
سرخط خبرها
خانه / اسلایدر / رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت گیلان: بازار اوراسیا محرک افزایش تولید و صادرات است

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت گیلان: بازار اوراسیا محرک افزایش تولید و صادرات است

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت گیلان گفت: بازار اوراسیا می تواند تامین کننده نیاز داخلی و محرکی برای افزایش تولید و صادرات باشد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 61499283.jpg است

به گزارش پایگاه خبری سل تی تی به نقل از ایسنا، محمد فیض از ضرورت آمادگی همه دستگاه ها برای پیوستن به اتحادیه گمرکی اوراسیا تاکید کرد و گفت: روند حاکم بر مراودات اقتصادی و بازرگانی در جهان امروز به گونه ای است که تولیدکنندگان و صاحبان برندهای مطرح و معتبر دنیا برای خروج از رکود و شکست در عرصه رقابت اقتصادی، توجه خویش را هدفمندانه در جهت دستیابی بازارهای جدید و به تبع آن توسعه روزافزون صادرات معطوف می دارند که پیوستن ایران به این اتحادیه نیز در راستای گسترش بازارهای جدید قابل ارزیابی است.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه صادرات غیرنفتی و نقش موثر آن در بهبود وضعیت اقتصادی کشور، گفت: امروز دولت و بخش خصوصی به این اجماع رسیده‌اند که توجه جدی به صادرات غیرنفتی، پیدا کردن بازارهای جدید صادراتی و رفع موانع پیش روی صادرات، از اصلی‌ترین راه های فعال کردن اقتصاد کشور است و بازار بزرگ اوراسیا می تواند از طرفی تامین کننده نیازهای داخلی و از طرف دیگر محرکی قابل قبول برای افزایش تولید و به تبع صادرات باشد.

فیض با اشاره به حجم ۸۶۶ میلیارد دلاری تجارت اوراسیا با جهان در سال ۲۰۱۸ گفت: از این مقدار مبادلات تجاری فقط ۶۸۷ میلیارد آن مربوط به روسیه است.

وی بر ضرورت آشنایی کارکنان دستگاه ها و همه فعالان اقتصادی با قوانین و آداب تجارت با اوراسیا تاکید کرد و افزود: آموزش همه دست اندرکاران و تجار و بازرگانان سبب خواهد شد تا از یک سو فرایند خدمت رسانی به فعالان این عرصه توسط دستگاه های دولتی روان تر و گسترش تجارت با کشورهای عضو اوراسیا و کاهش ریسک و خطرپذیری محصولات صادراتی توسط تجار فراهم آید.

همچنین ببینید

در حاشیه بازدید فرماندار شهرستان لاهیجان از بیمارستان پیروز؛ تحقق وعده وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید در شهرستان لاهیجان

به گزارش پایگاه خبري سل تي تي به نقل از پايگاه اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *