پنجشنبه , تیر , 12/4/1399
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / مانور طرح اضطرار فرودگاه گیلان انجام شد

مانور طرح اضطرار فرودگاه گیلان انجام شد

مانور طرح اضطراری فرودگاه گیلان  با حضور ارگان های مختلف استان از جمله آتش نشانی و  عوامل امداد در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت برگزار شد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 156581424.jpg است

به گزارش پايگاه  خبري  سل تي تي به نقل از ايرنا، مدیرکل فرودگاه گیلان در حاشیه برگزاری این مانور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مانور یادشده به منظور آمادگی بیشتر در هنگام سوانح با حضور عوامل فرودگاهی، امداد و نجات ،مبارزه با بحران، انتظامی، نظامی و … به اجرا در آمد.
غلامرضا کریم آقایی بیان کرد: این مانور بر اساس روند هرساله در سبک تمرین محدود و در ترمینال فرودگاه رشت انجام شد .
وی افزود: در این مانور بر اساس یک موضوع و حادثه از پیش تعیین شده، عوامل امداد و نجات به محض اعلام ، به موقع در محل حاضر شده و به کمک حادثه دیدگان فرضی می پردازند و پس از انجام مانور، نقاط ضعف و قوت مورد قرار گرفت.
در زمان حاضر از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت تعداد ۱۲۰ پرواز رفت و برگشت در ۹ مسیر داخلی به صورت هفتگی پرواز برنامه ای برقرار است.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید. فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.

همچنین ببینید

خرید توافقی پیله تر ابریشم ۱۰ درصد بیشتر از قیمت بازار روز در گیلان

 مدیر تعاون روستایی گیلان از خرید توافقی پیله تر ابریشم از نوغانداران این استان ۱۰ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *