دوشنبه , دی , 30/10/1398
خانه / برگزیده ها / به یاد پنج شهید سرافراز ۲۲ آبان ماه ۱۳۵۷ لاهیجان/ دکتر رضا حیدری نژاد

به یاد پنج شهید سرافراز ۲۲ آبان ماه ۱۳۵۷ لاهیجان/ دکتر رضا حیدری نژاد

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 1-1-1.jpg است

۱-شهید حمید سجاسی متولد ۲۵ شهریور ۱۳۴۲ دانش‌آموز انقلابی با فعالیت‌های سیاسی علیه پهلوی، توسط مأموران رژیم شناسایی و در خیابان حافظ شمالی بر اثر شلیک گلوله ساواک به شهادت رسید.
۲-شهید محمد مهرزاد سلمانی متولد ۱۳۳۵ که در ۲۲ آبان سال ۱۳۵۷ در لاهیجان و در تظاهرات خیابان شهدای لاهیجان بر اثر اصابت گلوله به سرش به شهادت رسید.
۳-شهید محمدرضا صابر همیشگی متولد اول فروردین ۱۳۴۱ در ۲۲ آبان ۱۳۵۷ در تظاهرات خیابانی در لاهیجان مورد حمله قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله به قلبش به شهادت رسید.
۴-شهید محمدتقی کنارگ متولد ۲۰ دی ماه ۱۳۳۸ که در تاریخ ۲۲ آبان ۵۷ در لاهیجان به شهادت رسید.
۵-شهید الیاس سالاری گرکرودی متولد ۱۳۵۴ این شهید سه ساله که در ۲۲ آبان ۱۳۵۷ به همراه مادر و دایی‌اش وارد لاهیجان شد و در اوج تظاهرات آن روز در آغوش مادرش بود که با اصابت گلوله‌ای به خیل شهیدان انقلاب پیوست.

 پی نوشت:
بیمارستان ۲۲ آبان لاهیجان به یادبود شهدای این روز نامگذاری شده است.
اما متاسفانه چندی پیش شاهد بودیم که در اقدامی غیرقابل پذیرش مسئولین شهرستان لاهیجان، بیمارستان مذکور را تعطیل نموده اند! این موضوع حداقل با یک ماموریت وزارت بهداشت و درمان، یعنی فراهم نمودن تسهيلات لازم براي برخورداري همگان از خدمات درماني از طريق “ايجاد و گسترش مراكز درماني دولتي” در تضاد است!

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن rrrrr.jpg است

امروز نیز در یک اقدام غیرقابل قبول دیگر شاهد، تعطیلی مراکز بهداشت ۴ گانه شهر لاهیجان و تجمیع آن در بیمارستان فوق هستیم! این موضوع نیز حداقل با یکی از ماموریت های وزارت بهداشت و درمان یعنی برنامه ريزي به منظور توزيع متناسب و عادلانه نيروي انساني و ساير امكانات آموزش پزشكي و تسهيلات بهداشتي و درماني “از طريق تعميم و گسترش خدمات بهداشتي، درماني و آموزشی” بویژه در سطح محلات در تضاد است!

همچنین ببینید

پیش‌بینی اعتبار ۳ میلیارد تومانی برای پسماند شهرستان لاهیجان

مدیرکل پسماند استان گیلان از پیش‌بینی اعتبار ۳ میلیارد تومانی برای پسماند شهرستان لاهیجان خبر ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *