یکشنبه , آبان , 26/8/1398
خانه / اسلایدر / نشست صمیمی علمای شیعه و اهل سنت در رضوانشهر گيلان

نشست صمیمی علمای شیعه و اهل سنت در رضوانشهر گيلان

همزمان با آغاز هفته وحدت، نشست صمیمی علما و روحانیون شیعه و اهل سنت مناطق مختلف رضوانشهر با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان برگزار شد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 156748532.jpg است

 به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايرنا، در این نشست امام جمعه رضوانشهر گفت: در هفته وحدت از اخلاق پیامبر اسلام بین مردم و محافل مطالب گفته شود تا همگان با سیره نبوی آشنا شوند.

حجت الاسلام لطف اله عبدالهی افزود: مسلمانان با اعتقاد به خدای یگانه، تبعیت از آموزه های گرانقدر حضرت محمد (ص) و بهره گیری از تعالیم نورانی قرآن کریم، می توانند همواره وحدت و انسجام خود را حفظ کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان نیز در این نشست گفت: یکی از بزرگترین برکات نظام جمهوری اسلامی، موضوع مهم وحدت در جامعه است که نماد عینی آن در رضوانشهر و تالش متبلور است.

محمود قاسم نژاد افزود: رعایت حقوق عزیزان اهل سنت در جامعه از مهمترین وظایف دولتمردان است که امروز شاهد تحقق آن هستیم و باید از ظرفیت، عالمان، فرهیختگان و تحصیل کردگان اهل سنت در اداره امور استفاده شود.

وی بیان کرد: هفته وحدت با ایجاد همدلی میان مسلمانان کشور به یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی تبدیل شده است و در واقع انقلاب اسلامی، نمونه بارز و کاملی از اتحاد، همدلی و یکپارچگی مسلمانان اعم از شیعه و سنی نه تنها در ایران بلکه در جهان است.

همچنین فرماندار رضوانشهر گفت: وحدت بین مسلمانان همواره خشم دشمنان را بدنبال داشته و با وجود چهره های وحدت بخش در جامعه، نیات شوم دشمنان هرگز محقق نخواهد شد.

محمدمهدی مظفری افزود: مهم‌ترین پیام هفته وحدت برجسته‌سازی مشترکات اهل تسنن و تشیع است و وحدت بین ملت‌های مسلمان همانند گذشته سبب نا امیدی و عقب‌نشینی دشمنان می‌شود.

وی ادامه داد: امید است با تقویت وحدت، همدلی، اخوت و برادری و تجدید پیمان با آرمان های امام راحل عظیم الشان و نظام مقدس جمهوری اسلامی و اجرای منویات رهبر فرزانه انقلاب، در راه توسعه و تعالی اسلام ناب محمدی، اقتدار، سربلندی و سرافرازی ایران عزیز اسلامی تلاش کنیم.

همچنین امام جمعه اهل سنت شهر پره سر در این جلسه با تبریک این ایام و اهمیت موضوع وحدت در جامعه گفت: اگر قدر این انسجام و یکپارچگی را ندانیم، نوعی ناسپاسی است.

حجت الاسلام سید منصور شرفی افزود: وقتی بنده قبول کرده ام که خادم قرآن و خادم مردم باشم و پیرو پیامبر اسلام هستم، باید برای تحقق دستورات اسلام و پیامبر عزیز که همان وحدت و همدلی و همبستگی در جامعه است، تلاش کنم.

وی افزود: وجود مبارک حضرت محمد (ص) مایه رحمت برای بشریت است و ایشان به عنوان آخرین پیامبر الهی با معرفی دین اسلام به عنوان کامل ترین دین، انسان ها را به سوی سعادت و رستگاری دعوت و هدایت نمود.

شرفی هفته وحدت را خنثی کننده توطئه ها و حربه های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام دانست و افزود: هفته وحدت نماد گره خوردن و تحکیم پیوند مسلمانان با یکدیگر است و بزرگداشت این هفته توطئه های دشمنان را خنثی می کند.

امام جمعه اهل سنت پره سر مهمترین پیام هفته وحدت را برجسته سازی مشترکات اهل تسنن و تشیع برشمرد و تاکید کرد: وحدت بین ملت های مسلمان همانند گذشته سبب نا امیدی و عقب نشینی دشمنان می شود و امروز مسلمانان اعم از شیعه و سنی هر چه در راه وحدت امت اسلامی گام بردارند به اسلام و جامعه توحیدی خدمت کرده اند.

در ادامه این نشست، امام جمعه اهل سنت تالش نیز در سخنان کوتاهی گفت: وحدت بین شیعه و سنی در برهه کنونی از ضرورت ها و رمز موفقیت در خنثی کردن توطئه های دشمنان است.

حجت الاسلام حسین خانی پور افزود: امروز شاهد امنیت خوبی در سطح کشور هستیم که از برکات وحدت، همدلی در بین اقوام و مذاهب مختلف در کشور بویژه بین شیعه و سنی است.

وی با اشاره به اینکه در جامعه اسلامی ایران، برادران سنی و شیعه با اتحاد و همبستگی در کنار هم زندگی می کنند ادامه داد: از تبعات نبود وحدت میان ملت ها، جنگ و ویرانی است که نتایج آن را در کشورهای منطقه شاهد هستیم.

از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ روستا و ۸۱۰ کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است و  حدود نیمی از جمعیت این مناطق را برادران و خواهران اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.

همچنین ببینید

استاندار گیلان تاکید کرد؛ ضرورت حفظ و تقویت آمادگی دستگاه‌های اجرایی، امدادی و خدمات‌رسان

استاندار گیلان با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش بارش باران در روزهای ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *