پنجشنبه , آبان , 23/8/1398
خانه / اسلایدر / برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سياهكل

برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سياهكل

به گزارش پایگاه خبري سل تي تي به نقل از پايگاه  اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان سیاهکل ؛ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، محمود صوفی فرماندار سیاهکل، جمعی از مدیران کل ، روسای شعب بانک های عامل استان و تعدادی از مدیران واحدهای صنعتی در فرمانداری سیاهکل برگزار گردید.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن image_2019_11_4-0_11_9_32_TAD_0.jpg است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این جلسه با اشاره به محرومیت و مشکلات شهرستان خواستار توجه بیشتر بانک های عامل به رفع موانع تولید در شهرستان شد .
آرش فرزام صفت تسریع در تعیین تکلیف و پرداخت تسهیلات 52 طرح سرمایه گذاری معرفی شده به بانک های عامل استان را مورد تاکید قرار داد و گفت : بانک های عامل استان تاکنون نسبت به طرح های معرفی شده اقدامی صورت نداده اند و اگر این طرح ها را مورد تایید قرار نمی دهند با دلایل و استدلال ، طرح ها را برگشت دهند تا طرح های دیگر جایگزین شود.
وی در ادامه افزود : شهرستان سیاهکل انصافا از خیلی از مواردی که باید داشته باشد محروم است و باید برای جبران این محرومیت ها تلاش شود و از سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان درخواست می کنم که جهت رفع موانع تولید سفر های مرتب و بیشتری به سیاهکل داشته باشند.
فرزام صفت در ادامه گفت : از بانک های عامل انتظار داریم که در زمان پرداخت تسهیلات و یا درخواست استمهال همکاری بیشتری را با واحدهای تولیدی داشته باشند و با توجه به مشکلات این واحدها لازم است برای کلیه شهرک های موجود ، جلسه ایی اختصاصی برای واحدهای مستقر در آن شهرک ها تشکیل شود که پس از عارضه یابی ، با همت و عزم مسئولین استان این مشکلات رفع گردد.
وی افزود: طرح شهرک گلخانه ایی در شهرک کشاورزی دیسام فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است و لازم است که همه مدیران شهرستان برای تسریع در اجرای این طرح بسیج شوند که در صورت اجرا ، تحول خوبی برای شهرستان در بخش های سرمایه گذاری و کشاورزی به وجود خواهد آمد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن image_2019_11_4-0_11_8_384_Ges.jpg است
فرماندار سیاهکل نیز در این جلسه با اشاره به سال رونق تولید و اهمیت آن در شکوفایی اقتصاد کشور ، رفع مشکلات واحدهای صنعتی وتولیدی را موثر در اشتغال و رونق تولید عنوان و اظهار داشت: کمک به واحدهای صنعتی و تولیدی قطعا باعث ایجاد اشتغال و رونق تولید خواهد شد و انتظار است که دستگاه های متولی در بخش تولیدی کمک کنند تا واحدهای بیشتری در بخش تولید فعال شوند.
وی افزود: بانک ها ، تامین اجتماعی ، امور مالیاتی در زمانی که واحد صنعتی دچار مشکل مالی می شود باید به این واحد ها کمک کنند نه اینکه با پیگیری آن واحد را تعطیل یا توقیف کنند و هدف از تشکیل این کارگروه کمک به واحدهای صنعتی ، رونق تولید و ایجاد اشتغال است و انتظار است توجه بیشتری به ارتقای زیرساخت های شهرک صنعتی شود و بانک ها، تامین اجتماعی و امور مالیاتی نیز همکاری بیشتری در راستای تحقق رونق تولید با بخش تولیدی داشته باشند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن image_2019_11_4-0_53_18_236_gZq.jpg است
فرماندار سیاهکل با بیان این مطلب که شهرستان سیاهکل از محرومیت های زیادی در رنج است خواستار توجه بیشتر ادارات کل استان نسبت به ارتقای زیرساخت ها و رفع محرومیت ها ، نگاه ویژه سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان به واحدهای صنعتی و صنفی شهرستان ، افزایش امکانات و اختیارات اداره صمت شهرستان ، توجه و نگاه ویژه به ارتقاء زیرساخت های شهرک صنعتی ، ارتقاء نمایندگی به اداره مستقل میراث فرهنگی و گردشگری با توجه به سابقه دینی ، تاریخی و فرهنگی شهرستان ، تسهیل در پرداخت و یا استمهال تسهیلات واحدهای تولیدی توسط بانک های عامل استان و تسهیل یا تقسیط در شرایط پرداخت بدهی های بیمه و مالیات واحدهای تولیدی شهرستان شد.

در این جلسه با تولید کنندگان در خصوص مشکلات پیش رو بحث و تبادل نظر شد و همچنین درباره بازپرداخت های معوق ، از بانک های عامل خواسته شد همکاری لازم را انجام دهند تا شرکت هایی که در حوزه مالیات و تامین اجتماعی بدهی معوق دارند مشمول تخفیف شده و بدهی خود را به صورت اقساط پرداخت نمایند و با مصوباتی در بخش های بانکی ، تامین اجتماعی ، امور مالیاتی و سایر دستگاه های مرتبط با رفع موانع تولید نیز همراه بود.

همچنین ببینید

کتاب فروشی ها همگام برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: کتاب فروشی ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *