یکشنبه , آبان , 26/8/1398
خانه / اجتماعی / مدیرکل بهزیستی گیلان: ضعف اقتصادی مهم‌ترین دغدغه و چالش سالمندان است

مدیرکل بهزیستی گیلان: ضعف اقتصادی مهم‌ترین دغدغه و چالش سالمندان است

مدیرکل بهزیستی گیلان با تأکید بر لزوم ایجاد بسترهای مناسب برای رفاه سالمندان، گفت: عدم توانایی مالی مهم‌ترین دغدغه و چالش سالمندان است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 2785701.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، حسین نحوی نژاد در همایش سالمندان که در آسایشگاه سالمندان رشت برگزار شد با تلکید بر لزوم ایجاد بستر مناسب برای انجام فعالیت‌های خیراخوهانه، گفت: بهزیستی تلاش می کند تا شرایط مطلوبی برای سالمندان فراهم کند.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت و خانواده وطیفه حمایت از سالمندان را دارند، افزود: نخستین وظیفه در قبال سالمندان مربوط به خود این افراد است.

مدیرکل بهزیستی گیلان عدم توانایی مالی را مهم‌ترین دغدغه و مشکل سالمندان عنوان کرد و گفت: بزرگترین نعمت برای سالمندان حفظ سلامتی آنها است زیرا سالمندی که دچار فراموشی و اختلال شناختی می شود با چالش‌های فراوانی مواجه خواهد شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از عوارض ناشی از سالمندی قابل درمان هستند، تصریح کرد: خود ما برای داشتن زندگی خوب و مناسب باید تلاش کنیم زیرا تنها با حمایت دولت و نهادهای خدماتی هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم.

نحوی‌نژاد با اشاره به اینکه دلسردی نخستین گام برای ایجاد افسردگی در افراد است، تأکید کرد: داشتن ارتباط با جامعه به ویژه با نسل جوان می تواند ضمن حفظ سلامتی از شکاف بین نسلی نیز جلوگیری کند.

همچنین ببینید

استاندار گیلان تاکید کرد؛ ضرورت حفظ و تقویت آمادگی دستگاه‌های اجرایی، امدادی و خدمات‌رسان

استاندار گیلان با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش بارش باران در روزهای ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *