یکشنبه , آبان , 26/8/1398
خانه / اجتماعی / استاندار گیلان مطرح کرد: بهره برداری از طرح جامع پدافند غیرعامل گیلان تا سه ماه آینده

استاندار گیلان مطرح کرد: بهره برداری از طرح جامع پدافند غیرعامل گیلان تا سه ماه آینده

استاندار گیلان با اشاره به پیشرفت فیزیکی۵۷ طرح جامع پدافند غیرعامل این استان، گفت: این طرح تا سه ماه آینده بهره برداری خواهد شد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 3255963.jpg است

به گزارش  پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، ارسلان زارع در جلسه پدافند غیرعامل در سالن اجتماعات استانداری گیلان با بیان اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل این استان توسط شرکت مهندسین مشاور در حال اجرا است، اظهار کرد: این طرح ۵۷ درصد پیشرفت فیزیکی طی سه ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار گیلان با بیان اینکه در سال جاری ۳۱۱ برنامه شامل مانور، نمایشگاه، همایش و دیگر برنامه‌ها در سطح استان برگزار شده است، افزود: در هفته پدافند غیرعامل امسال نیز ۱۰ پروژه با بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از زیرساخت‌ها و گام‌های حمایتی برای تأمین برق اضطراری در موعد مقرر ابلاغ شد، تصریح کرد: رزمایش قطع و وصل برق و مولدهای اضطراری در فرودگاه رشت، ساختمان چند فرمانداری، صدا و سیما و تصفیه‌خانه آب و فاضلاب اجرا شد.

رئیس شورای پدافند غیرعامل گیلان با بیان اینکه این استان بدلیل هم مرز بودن با جمهوری آذربایجان در معرض تهدیدات بیشتری قرار دارد، ادامه داد: با توجه به درگیر بودن چند شهرستان استان گیلان با تهدیدات زیستی همانند سنبل آبی قرارگاه زیستی کشور در این فعال شده است.

وی با اشاره به پدافند نوین شیمیایی و تروریستی در گیلان، گفت: در استان گیلان چندین کارخانه، شرکت شیمیایی و داروسازی، جایگاه سی ان جی و سوخت وجود دارد که باید توجه و نظارت دقیقی شود و در این راستا از ظرفیت شهرداری‌ها و دهیاریها استفاده خواهد شد.

همچنین ببینید

استاندار گیلان تاکید کرد؛ ضرورت حفظ و تقویت آمادگی دستگاه‌های اجرایی، امدادی و خدمات‌رسان

استاندار گیلان با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش بارش باران در روزهای ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *