پنجشنبه , آبان , 23/8/1398
خانه / اسلایدر / کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس: لزوم واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی و مردم

کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس: لزوم واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی و مردم

نماینده رشت در مجلس با اشاره به ناتوانی دولت در بهره‌برداری از برخی پروژه‌ها به دلیل محدودیت‌های موجود، گفت: باید زمینه واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی و مردم فراهم شود.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 3158861.jpg است

به گزارش پايگاه خبري  سل تي تي به نقل از مهر، جبار کوچکی نژاد در جلسه شورای برنامه ریزی در سالن اجتماعات استانداری گیلان با بیان اینکه مردم از  ۴۰ سال قبل تاکنون از آب‌بندان‌ها استفاده کرده‌اند،  اظهار کرد: شهرستان رشت دارای ۳۲ هزار هکتار آب‌بندان است که باید برای بهره‌برداری مردم از این ظرفیت برنامه‌ریزی شود.

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه محیط زیست و منابع طبیعی ملزم به همکاری لازم درباره امور مربوط به آب‌بندان ها هستند، افزود: باید موانع را حذف کرد و کار را به خود مردم سپرد.

وی با اشاره به سپردن برخی از پروژه‌ها و مباحث مربوط به آب‌بندان‌ها به بخش خصوصی، گفت: سپردن امور به دهیاری‌ها، شوراها، روستاها، بخش خصوصی و تعاونی‌ها سبب سرعت بخشیدن در انجام امور و سوددهی به این بخش‌ها می شود.

کوچکی نژاد با تاکید بر اینکه دولت مکلف است بخشی از پروژه‌های عمرانی،  خدماتی، آموزشی و بهداشتی را به بخش خصوصی واگذار کند، افزود: بخشی از پروژه‌ها بویژه در حوزه آموزش پرورش و ورزش جوانان وجود دارد که دولت تا ۲۰سال آینده نمی‌تواند به مرحله بهره برداری برساند لذا نیازمند واگذاری این پروژه‌های به بخش خصوصی و حتی دهیاری‌ها هستیم.

نماینده رشت در مجلس تصریح کرد: اقساط بندی، پرداخت وام‌های کم درصد و کمک‌های بلاعوض به بخش خصوصی سبب سبک شدن کار دولت و تسریع در بهره برداری پروژه ها می‌شود.

همچنین ببینید

کتاب فروشی ها همگام برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: کتاب فروشی ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *