یکشنبه , دی , 29/10/1398
خانه / برگزیده ها / نوار ناکامی فوتبال گیلان کی به پایان خواهد رسید؟/ مجید فلاح شجاعی

نوار ناکامی فوتبال گیلان کی به پایان خواهد رسید؟/ مجید فلاح شجاعی

برای اینکه بگوییم گیلان یکی از استان های فوتبال خیز کشور است، هیچ نیازی نیست  به دهه 40 یا 50 نقب بزنیم. کافی است به همین نزدیکترها اشاره کنیم؛ دردهه 70-60 گیلان غیر از تیم های مطرحی چون ملوان بندر انزلی، سپیدرود رشت، تیم هایی دیگری مانند چوکای تالش، استقلال بندر انزلی، صنعت چای لاهیجان و بانک ملی رودبنه، سازمان چای لنگرود، آتش نشانی کلاچای، شهرداری فومن، و تیم های مطرح دیگرهم  مشغول فعالیت ورزشی دراستان بودند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن index-4-707x1024.jpg است

اما این روزها فوتبال گیلان شاهد اتفاقات عجیبی است! شاید آخرین رویداد امیدوار کننده یکی دو سال اخیر در فوتبال گیلان، فینالیست شدن داماش گیلانیان در جام حذفی کشور بود. اما در کنارش سقوط سپیدرود از لیگ برتر کشور به لیگ یک خبر ناراحت کننده ای برای ورزش گیلان محسوب شد.

اینکه ملوان بندر انزلی، به عنوان پر افتخار ترین تیم گیلان در کشور، شرایط خوبی در لیگ یک ندارد، اینکه سپیدرود رشت با مشکلات زیادی رو به رو است و مدیر عامل داماش گیلانیان از تیم داری خسته و دلشکسته شده است را در کجا باید جستجو کرد؟

نماینده ولی فقیه در استان گیلان، استاندار گیلان، نمایندگان گیلانی در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل ورزش جوانان گیلان، مدیران بخش خصوصی و یا همه این شخصیت ها؟ چگونه است استان گیلان با این همه پتانسیل های فوتبالی در شهرهای خود، یک تیم لیگ برتری ندارد؟ فوتبالیست های طراز اول گیلانی برای ادامه حیات ورزشی خود مجبور هستند به تیم های دیگر کشور بروند. چرا باید فوتبالیست بندر انزلی در تهران توپ بزند(سید جلال حسینی) ، فوتبالیست لاهیجانی در گل گهر سیرجان(امین پور علی) و…؟

آذربایجان شرقی با تیم های تراکتور و ماشین سازی، خوزستان با تیم های نفت مسجد سلیمان و فولاد، بوشهر با شاهین و پارس جنوبی، خراسان، کرمان و حتی مازندرانی که هیچگاه در فوتبال کشورمانند کشتی مطرح نبود هم در لیگ برتر تیم دارد، اما تیم های گیلانی در جدول لیگ یک کشور، جایگاهی نا امید کننده دارند!

کجای فوتبال گیلان دچار آسیب شده است؟ آیا با کمبود استعداد های فوتبالی رو به رو شده ایم؟ مدیران نابلد در راس امور سیاست، اقتصاد، ورزش و … استان خود داریم؟ نوار ناکامی فوتبال گیلان کی به پایان خواهد رسید؟

برای نجات فوتبال گیلان، باید همه شخصیت های مهم استان آستین همت خود را بالا بزنند، از شخصیت های مذهبی، سیاسی و اقتصادی گرفته تا پیش کسوتان دلسوز فوتبال گیلان ، تا بتوانند ریشه های این ناکامی را جستجو کنند. بدون شک نمی توان همه این شکست ها را به پای مباحث اقتصادی نوشت. می شود ریشه ها را با گفتمان پیدا کرد و با کمک هم به رفع مشکلات موجود اندیشه کرد.

نگارنده این سطور به اداره کل وزرش استان گیلان پیشنهاد می کند، چنین نشستی را در استان برگزارتا بلکه بتوانیم دو باره شاهد رونق فوتبال گیلان در استان و کشور باشیم.

همچنین ببینید

مسابقه عکاسی تالاب ها؛ برای همه گیلانیان

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حضور در مسابقه عکاسی تالاب ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *