یکشنبه , آبان , 26/8/1398
خانه / اجتماعی / در شش ماهه نخست امسال راه‌ اندازی ۱۷ واحد صنایع تبدیلی و غذایی در گیلان

در شش ماهه نخست امسال راه‌ اندازی ۱۷ واحد صنایع تبدیلی و غذایی در گیلان

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی گیلان از سرمایه‌گذاری ۳۷۸ میلیارد ریالی در این حوزه خبر داد و گفت: این میزان سرمایه‌گذاری از ابتدای امسال برای راه‌اندازی ۱۷ واحد انجام شده است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 3019390.jpg است

به گزارش  پايگاه خبري سل تي  تي به نقل از مهر، قاسم جوادزاده پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به ظرفیت استان گیلان در حوزه تولید محصولات کشاورزی در سطح کشور توجه به ایجاد و راه ‌اندازی صنایع تبدیلی و غذایی از اولویت‌ها جهاد کشاورزی استان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست امسال برای راه‌اندازی ۱۷ واحد صنایع تبدیلی و غذایی در استان گیلان ۳۷۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است، گفت: با بهره برداری از این واحدها برای ۱۶۸ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه این تعداد واحد سالانه ظرفیت تبدیل و بسته بندی ۶۶ هزار تن انواع کالا را دارند، تصریح کرد: این کالاها شامل برنج، غلات، حبوبات، چای سیاه و سبز، زیتون، ادویه‌جات، خشکبار و سبزی‌ خشک است.

وی با اشاره به فعالیت ۴۵۵ واحد صنایع بسته بندی و تبدیلی در استان گیلان، تصریح کرد: با راه اندازی ۱۷ واحد جدید ظرفیت فرآوری، تولید و بسته بندی در استان گیلان به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

همچنین ببینید

استاندار گیلان تاکید کرد؛ ضرورت حفظ و تقویت آمادگی دستگاه‌های اجرایی، امدادی و خدمات‌رسان

استاندار گیلان با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش بارش باران در روزهای ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *