یکشنبه , آبان , 26/8/1398
خانه / اجتماعی / سیلاب به راه‌ها و ابنیه فنی ۱۰ نقطه گیلان خسارت‌های زیادی وارد کرد

سیلاب به راه‌ها و ابنیه فنی ۱۰ نقطه گیلان خسارت‌های زیادی وارد کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: راه‌ها و ابنیه فنی ۱۰ نقطه گیلان واقع در شهرستان‌های مختلف این استان به علت جاری شدن سیلاب دچار خسارت‌های زیادی شده است.

به گزارش پایگاه خبری سل تی تی به نقل از تسنیم، محمدرضا نازک‌کار به بارش باران‌ شدید در نقاط مختلف گیلان به مدت دو روز اشاره کرد و ضمن تشریح وضعیت محورهای مواصلاتی استان اظهار داشت: راه‌ها و ابنیه فنی 10 نقطه گیلان واقع در شهرستان‌های مختلف این استان به علت جاری شدن سیلاب دچار خسارت‌های زیادی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان بروز انسدادهای موقتی در مسیرهای فرعی استان به علت جاری شدن سیلاب را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌ها و تمهیداتی که از قبل اندیشیده شده بود و با تلاش‌های بی‌وقفه راهداران استان مسیرهای مذکور در حداقل زمان ممکن بازگشایی شد.

نازک‌کار عمده‌ترین خسارات وارده سیلاب اخیر را مربوط به حاشیه راه‌های فرعی و روستایی استان گیلان اعلام کرد و بیان داشت: در برخی از نقاط گیلان نیز با پدیده رانش راه‌های روستایی مواجه بودیم علاوه بر این‌ها قسمت‌هایی از سازه پل‌های استان نیز در نقاط مختلف دچار تخریب و یا خسارت شدیدی شده‌ است.

وی با اشاره به خسارات وارده بارش‌های اخیر که به موجب آن پل 45 متری شبخوسلات در شهر رانکوه شهرستان املش تخریب شده است خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیروها و مجموعه عوامل اداره کل راهداری گیلان درصدد برنامه‌ریزی لازم جهت امکان برقراری عبور موقت اهالی این منطقه از طریق اجرای آبروی لوله‌ای هستند.

نازک‌کار از ریزش کوه و مسدود شدن تعدادی از راه‌های روستایی در شهرستان املش نیز خبر داد و تصریح کرد: مسیرهای رحیم آباد – گرمابدشت، سفید آب، گرمابدشت – لشکان، راه روستایی خسادان علیا و راه روستایی خسادان سفلی از جمله این مسیرهای مسدود شده بودند که با تلاش نیروهای راهداری بازگشایی شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان سازماندهی نیروهای این دستگاه جهت مقابله با خسارت‌های احتمالی بارش باران در ساعات گذشته را مورد تأکید قرار داد و گفت: 270 نیروی راهدار با 140 دستگاه ماشین‌آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین برای امدادرسانی و کمک به شهرستان‌های سیل‌زده گیلان بسیج شدند.

نازک‌کار شرایط ویژه اقلیمی و جغرافیایی از یک سو و بروز بارش‌ باران‌های سیل‌آسا را از ویژگی‌های خاص گیلان ارزیابی کرد و اظهار داشت: سال گذشته نیز به جهت بروز سیلاب در بسیاری از نقاط گیلان و رخداد پدیده رانش زمین در مناطق شرقی خسارت‌های بسیار هنگفتی به راه‌های دسترسی و ابنیه‌ فنی استان وارد شده بود. 

همچنین ببینید

استاندار گیلان تاکید کرد؛ ضرورت حفظ و تقویت آمادگی دستگاه‌های اجرایی، امدادی و خدمات‌رسان

استاندار گیلان با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش بارش باران در روزهای ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *