دوشنبه , مهر , 29/7/1398
خانه / اسلایدر / ۸۲ درصد از مطالبات چایکاران سیاهکلی پرداخت شد

۸۲ درصد از مطالبات چایکاران سیاهکلی پرداخت شد

رئیس اداره چای شهرستان سیاهکل گفت: تاکنون ۸۲ درصد از مطالبات چایکاران این شهرستان پرداخت شده است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 156691661.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايرنا، مقصود حسینی پیرکوهی  اظهار داشت: از آغاز برداشت چای تا امروز حدود پنج هزار و ۱۲۵ تن برگ سبز چای چایکاران  این شهرستان  به ارزش ۱۴ میلیارد و ۱۴۶ میلیون تومان توسط شش کارخانه خریداری شده است که تا کنون حدود ۱۱ میلیاردو ۵۲۸ تومان بهای برگ سبز به عنوان مطالبات کشاورزان پرداخت شده است .

وی  افزود : از این میزان برگ سبز تحویلی توسط کشاورزان تا کنون یک هزار و ۱۷۸ تن چای خشک توسط واحدهای چایسازی  در شهرستان سیاهکل تولید شده است .

وی با اشاره به اینکه بعضی از کارخانه های چایسازی به روز نیز سهم خود را به چایکاران پرداخت می کنند، اضافه کرد: تمامی کارخانه های چایسازی شهرستان سیاهکل سهم خود را تا تاریخ پانزدهم مرداد ماه پرداخت کرده اند و سهم دولت هم تا آن تاریخ به حساب چایکاران واریز شده است.

حسینی به سهم دولت و کارخانه ها در خرید تضمینی برگ سبز تولیدی چایکاران اشاره و خاطرنشان کرد: هر کیلو گرم برگ سبز درجه یک از تاریخ اول خرداد ماه سال جاری به نرخ حدود سه هزار و ۶۰۰ تومان خریداری شده که پرداخت سهم دولت ۴۶ درصد و سهم کارخانه ها ۵۴ درصد و قیمت هرکیلو گرم برگ سبز چای درجه دو ، دو هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده است که سهم کارخانه ۶۰ درصد و سهم دولت ۴۰ درصد است.

رییس اداره چای سیاهکل تصریح کرد:اگر هر چایکار برای دریافت تسهیلات به منظور خرید ادوات کشاورزی مثل دستگاه هرس و برگ چین و غیره برای هر مساحت از باغ چای متقاضی دریافت تسهیلات باشد از طرف اداره چای به صندوق توسعه چای معرفی و با سود چهار درصد به وی تسهیلات  تعلق می گیرد.

چای در گیلان در سه نوبت بهاره ، تابستانه و پاییزه برداشت می شود که بیشترین و بهترین کیفت را چای بهاره دارد.

شهرستان سیاهکل با داشتن دو بخش مرکزی و دیلمان دارای یکهزار و 600 هکتار باغ چای است که در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارند.

از جمعیت ۴۷ هزار نفری سیاهکل  حدود چهار هزار و ۲۰۰ نفر به امر چایکاری اشتغال دارند.

همچنین ببینید

رئیس اورژانس گیلان: ارائه خدمات درمانی به بیش از 340 زائر اربعین در ایلام

رئیس مرکز اورژانس 115گیلان از ارائه بیش از 340 مورد خدمت رسانی به زائران اربعین ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *