دوشنبه , مهر , 29/7/1398
خانه / اسلایدر / توسعه کشت دوم محصولات کشاورزی از راهکارهای رونق زندگی کشاورز

توسعه کشت دوم محصولات کشاورزی از راهکارهای رونق زندگی کشاورز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: توسعه کشت دوم محصولات کشاورزی از راهکارهای رونق زندگی کشاورزان است و اقدامات مناسبی در این خصوص در شهرستان انجام شده است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 61459113.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ايسنا، مسعود اسدی پرور با بیان اینکه شهرستان رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور است، گفت: امسال بیشترین پرورش راتون گیلان نیز در این شهرستان انجام شد و نسبت به سال گذشته از رشد مناسبی برخوردار بوده است.

وی افزود: پرورش راتون علاوه بر افزایش برنج سفید شهرستان رشت موجب ارتقای درآمد کشاورزان این شهرستان نیز می شود.

اسدی پرور، ادامه داد: سال گذشته در 13هزار هکتار از شالیزارهای رشت راتون پرورش داده شده بود این در حالیست که امسال بالغ بر 14هزار و 500هکتار از شالیزارهای رشت راتون پرورش یافته است.

وی تصریح کرد: برنامه داریم سال آینده پرورش راتون را در رشت افزایش دهیم زیرا علاوه بر اینکه این محصول سالم و گران موجب افزایش رفاه اقتصادی کشاورزان می شود، به افزایش تولید برنج سفید با کیفیت گیلان نیز کمک شایانی می کند.

مدیر جهاد کشاورزی رشت خاطرنشان کرد: چون تولید راتون با کمترین هزینه صورت می گیرد توسعه تولید آن می تواند موجب افزایش در آمد شالیکاران شود.

اسدی پرور با بیان اینکه توسعه کشت دوم محصولات کشاورزی از راهکارهای رونق زندگی کشاورز است، ادامه داد: به طور میانگین هر ساله بالغ بر 20هزار خانوار در تولید و پرورش برنج و راتون رشت  فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان رشت 62هزار و 328 هکتار اراضی شالیزاری دارد، افزود: توسعه پرورش راتون و کشت دوم از اهداف مهم جهاد کشاورزی رشت است و امسال در بیش از 25هزار هکتار از این اراضی، کشت دوم محصولات کشاورزی از جمله پاچ باقلا، باقلای برکت، سبزیجات غده ای و… انجام خواهد شد.

اسدی پرور، همچنین به کشت چند برابری کلزا در رشت نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: توسعه کشت کلزا نیز یکی دیگر از راهکارهای برون رفت از مشکلات اقتصادی برای کشاورزان است.

وی گفت: توسعه کشت کلزا علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان رشتی موجب کاهش نیاز واردات کشور به روغن خوراکی می شود.

همچنین ببینید

رئیس اورژانس گیلان: ارائه خدمات درمانی به بیش از 340 زائر اربعین در ایلام

رئیس مرکز اورژانس 115گیلان از ارائه بیش از 340 مورد خدمت رسانی به زائران اربعین ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *