دوشنبه , مهر , 29/7/1398
خانه / اسلایدر / استاندار گیلان مطرح کرد: افزایش ۸۷۰ میلیاردی حجم سرمایه‌گذاری در بنادر گیلان

استاندار گیلان مطرح کرد: افزایش ۸۷۰ میلیاردی حجم سرمایه‌گذاری در بنادر گیلان

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت بنادر شمالی برای صادرات کالا، گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون حجم سرمایه‌گذاری در بنادر گیلان به بیش از۸۷۰میلیارد تومان رسیده است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 3257602.jpg است

به گزارش  پايگاه خبري سل تي تي به نقل از مهر، ارسلان زارع صبح شنبه در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی با اشاره به اینکه شرایط و وضعیت اقتصادی در پی تحریم‌های ظالمانه آمریکا و هم‌پیمانانش اقتضا می‌کند از ظرفیت‌های داخلی  استان‌ها استفاده بیشتری شود، اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم و ارزشمند کشور ما وجود دریای خزر و بنادر شمال ایران از جمله در گیلان است.

وی با بیان اینکه بندر انزلی به واسطه ظرفیت خوبی که دارد می‌تواند مولفه مناسبی برای کاهش مشکلات و تقویت صادرات فراهم کند، گفت: از ابتدای سال‌های دولت یازدهم حجم زیادی سرمایه گذاری توسط دولت و بخش خصوصی در این منطقه صورت گرفته به طوری که این میزان از ۸۷۰ میلیارد تومان تجاوز کرده است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تلاش می شود تا این رودیکر استمرار داشته باشد، افزود: پروژه‌های خوبی به ویژه توسط سرمایه گذاران خارجی و داخلی این مجتمع بندری در حال احداث است.

وی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت همسایگان شمالی و برنامه دولت به ویژه در تکمیل کریدور جنوب به شمال و پروژه خط ریلی رشت- انزلی -کاسپین این ظرفیت چندین برابر خواهد شد، تصریح کرد: با بهره برداری از این مسیر ریلی امکان حمل و نقل بار تا ۱۰ میلیون تن نیز افزایش خواهد یافت.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه البته چالش‌ها و مشکلاتی نیز وجود دارد، بیان کرد: در جلسه‌ امروز این موضوع بررسی و تبادل نظر و مقرر شد برخی از مشکلاتی که در استان قابلیت پیگیری دارند در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی شده و پیگیری و مشکلات در سطح ملی نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: تکمیل پروژه رشت – انزلی – کاسپین از جمله پروژه‌های مهمی است که در دستور کار دولت قرار دارد و مقرر شده براساس برنامه‌ریزی‌ها این پروژه تا پایان کار دولت به بهره برداری برسد.

همچنین ببینید

رئیس اورژانس گیلان: ارائه خدمات درمانی به بیش از 340 زائر اربعین در ایلام

رئیس مرکز اورژانس 115گیلان از ارائه بیش از 340 مورد خدمت رسانی به زائران اربعین ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *