پنجشنبه , آبان , 23/8/1398
خانه / انتخابات / چرا کاروان توسعه به سیاهکل و لاهیجان نمی آید!؟/ دکتر رضا حیدری نژاد

چرا کاروان توسعه به سیاهکل و لاهیجان نمی آید!؟/ دکتر رضا حیدری نژاد

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 1-1.jpg است

همه ما درکشور واحدی به نام «ایران» زندگی می کنیم، نمی توانیم نسبت به رویدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و… یه در این کشور رخ می دهد بی اعتنا باشیم، وظیفه ی تک تک ما این است که در تصمیم گیریهای خرد و کلان کشورمان حضوری پر رنگ داشته باشیم.
اگر به رویدادهای سیاسی کشور اعتنایی نکنیم و فقط از دور نظاره گر آنها باشیم، چگونه می توانیم مطالبات خود را از سیاسیون و مسئولین جامعه طلب کنیم؟

مشارکت مردم در همه وجوه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می تواند کشور ما را به سمت دمکراسی واقعی پیش ببرد. جامعه ای که مردم آن حضور پر رنگ تری در تصمیم گیریهای آن داشته باشند، آسان تر میسر توسعه و پیشرفت را طی خواهد کرد.
همانطور که کوه ها با اولین سنگ ها شکل می گیرند، هر کشوری هم از روستاها دهستان ها و بخش ها، شهرهای کوچک و بزرگ و استان هایش تشکیل می شود. برای آبادانی و سازندگی کشوری نباید تنها به کلان شهرها توجه داشت، بدون تردید وقتی روستاها، شهرها و شهرستان هایی آباد داشته باشیم، بخش اعظم مشکلات کلان شهرها هم حل خواهد شد.
نگارنده ی این سطور بر اساس پشتوانه ۲۲ سال سابقه مدیریتی و اجرایی بر این باور است که با تلاش و همکاری سایر دلسوزان شهرستان های سیاهکل و لاهیجان، می توان کارهای بزرگی را رقم زد.
در چند ساله اخیر، اتفاقات اقتصادی بزرگی در سطح کشور و حتی استان گیلان به وقوع پیوست که از آنها می توان به راه آهن رشت و توسعه منطقه اقتصادی بندر انزلی اشاره داشت، اما شهرستان های سیاهکل و لاهیجان علی رغم دارا بودن پتانسیل های توسعه و پیشرفت، نتوانست مانند دیگر شهرهای استان گیلان آنچنان که باید و شاید در مسیر توسعه قرار بگیرد و به نوعی از کاروان توسعه کشور و استان عقب مانده است!
فعالیت هایی در عرصه توسعه انجام شده اما متاسفانه در خور این دو شهرستان نیست. چرا کاروان توسعه به سیاهکل و لاهیجان نمی آید!؟

برای توسعه قابل قبول و شایسته در بخش های مختلف یک شهرستان، باید از همه پتانسیل های موجود در شهرستان بهره برد. بدون هیچ تردیدی نخبگان، روشنفکران، سرمایه گذاران، کارشناسان و متخصصین حوزه های مختلف، می توانند در این وادی کمک های شایان توجه ای به شناسایی مشکلات و طرح و اجرای پروژه های بزرگ و کوچک منطقه داشته باشند.
بی گمان مدیریت دلسوزانه و جهادی با نگاه نخبگان، روشنفکران، کارشناسان و متخصصین حوزه های مختلف، می تواند راهگشای بسیاری از معضلاتی باشد که مردم فهیم منطقه با آن دست به گریبان هستند. همیشه بر این باور بوده و هستم که کارهای تیمی و بهره بردن از اندیشه ها، می تواند باعث موفقیت های بزرگی باشد.
امروز همه ما و در هر نقشی که هستیم باید با همدلی کاروان توسعه را برای رسیدن به سرمنزل مقصود همراهی کنیم.
همت کنیم در سایه مهر پروردگار سبحان، دنیای بهتری برای فرزندان مان بسازیم، جهانی زیبا و سالم همراه با امید و آبادانی. فرزندان ما حق دارند با آرامش زندگی کنند و آینده ای روشن در پیش داشته باشند.
«دست در دست هم دهیم به مهر/ مهین خویش را کنیم آباد»

همچنین ببینید

کتاب فروشی ها همگام برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: کتاب فروشی ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *