دوشنبه , مهر , 29/7/1398
خانه / اسلایدر / بیمه؛ پشتیبانی ارزشمند برای کشاورزان گیلان

بیمه؛ پشتیبانی ارزشمند برای کشاورزان گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: صنعت بیمه پشتیبان کشاورزان است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 61454828.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ایسنا، علی درجانی با اشاره به اینکه بیمه، پشتیبان بخش کشاورزی است، اظهار کرد: با توجه به گردش مالی بخش کشاورزی در گیلان که بیشترین سهم را در اقتصاد استان دارد، لازم است تا تمام توان خود را در کلیه بخش های مرتبط، به خصوص بیمه که یک صنعت پشتیبان در این بخش است به کار بگیریم.

وی عوامل زیادی را در به ثمر نشستن محصول کشاورزی دخیل دانست و ادامه داد: این عوامل، ریسک در بخش کشاورزی را بالا برده و بیمه ها باید کشاورزان را حمایت کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان حضور نماینده کشاورزان در ستاد را کمک موثر عنوان کرد و گفت: بالا بردن سهم گیلان در کشور با توجه به اقتصاد کشاورزی استان و افزایش اطلاع رسانی های گسترده بخش ترویج دو کار عمده برای ارتقا سطح بیمه گیلان است.

وی با تاکید بر اینکه پیشگیری بهتر از درمان بوده و قبل از وقوع خسارت، باید آگاه سازی بهره برداران در مزرعه انجام پذیرد، تصریح کرد: در سال جاری با اطلاع رسانی و آموزش های به موقع توانستیم از حوادث احتمالی جلوگیری و میزان تلف شدن محصولات را در بخش های مختلف کاهش دهیم.

درجانی راه حل افزایش ضریب نفوذ بیمه کشاورزی را استفاده از بخش خصوصی و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی بیان کرد و گفت: جوانان متخصص به عنوان کارگزار و تسهیل گر بخش آموزش می‌توانند برای پیشگیری و کاهش خسارات در صندوق بیمه فعالیت کنند.

وی خاطرنشان کرد: کشت دوم از سیاست های اصلی سازمان جهاد کشاورزی است و بیمه باید گستره عمل خود را در این خصوص افزایش دهد.

همچنین ببینید

رئیس اورژانس گیلان: ارائه خدمات درمانی به بیش از 340 زائر اربعین در ایلام

رئیس مرکز اورژانس 115گیلان از ارائه بیش از 340 مورد خدمت رسانی به زائران اربعین ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *