دوشنبه , مهر , 29/7/1398
خانه / اسلایدر / سرانجامی بر بی اخلاقی های فضای مجازی شهرستان؛ «شکلات رنگی» در لاهیجان بی رنگ شد!/ پوریا فرهش

سرانجامی بر بی اخلاقی های فضای مجازی شهرستان؛ «شکلات رنگی» در لاهیجان بی رنگ شد!/ پوریا فرهش

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 3420959_272.jpg است

بعد از انتخابات مجلس سال 1394 بود که کانالی تلگرامی با نام «شکلات رنگی» ساخته شد که حملات و توهین های مستقیمی به فعالین سیاسی- اجتماعی و برخی از مسئولین دولتی شهرستان (فرماندار، بخشدار و…) که مخالف تند رویهای برخی افراد در سطح شهرستان بودند می کرد.
این کانال بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 96 13شروع به ایراد اتهامات اخلاقی و ورود به حریم شخصی افراد در شهرستان لاهیجان کرد.
از کودکی با تربیت مادرم در فضای محرم و عشق به حسین (ع) بزرگ شدم، در اربعین سال 97افتخار نصیبم شد که ملازم مادر عزیزم برای زیارت حرمین شریفین باشم. در حال و هوای خاص زیارت در بین الحرمین بودم که متوجه زنگ چندباره ی موبایلم شدم، دوستی از لاهیجان با ناراحتی پشت خط خبری مبنی بر اینکه کانال شکلات رنگی تهمت های غیرواقعی را به من نسبت داده است و… !
این خبر در آن فضای روحانی به حدی برایم تاسف بار بود که سبب به هم ریختن افکار و روحیه ام شد و موجب به وجود آمدن ناراحتی خانواده و دوستان گردید.
اکثر دوستان و فعالین سیاسی-اجتماعی شهرستان لاهیجان، نگران تهمت های اخلاقی بودند که از طرف این کانال به برخی از مسئولین شهرستان منتسب می گردید و هر آن منتظر انتساب اتهاماتی جدید به یکی از مسئولین یا چهره های شاخص سیاسی-اجتماعی شهرستان بودند و این روند انتشار اخبار نادرست و غیر اخلاقی همچنان ادامه داشت…
من از قبل، همیشه منتقد مسئولین و دوستانی بودم که به خاطر دلایل بی مورد از برخورد قانونی با این کانال خودداری می کردند و این کارشان را نشانه ی بزرگ منشی خود می دانستند، حال آنکه برخورد کردن با چنین افرادی منجر به پاکسازی فضای مجازی شهرستان از بی اخلاقی ها می شد!
در حرم مطهر سالار شهیدان کربلا با خود عهد بستم که از حقانیت خود و اصالت خانوادگی ام دفاع کنم و با همه ی تجربیاتی که در عرصه ی رسانه دارم، پی گیر روند قضایی کانال شکلات رنگی باشم.
پس از بازگشت از کربلای معلی به پلیس فتا مراجعه و شکایتی مبنی بر تهمت، افترا و نشر اکاذیب از کانال شکلات رنگی و گروههایی که مطلب مذکور در آنها پخش شده بود ارائه نمودم.
مسیر پیدا کردن ادمین و اثبات تخلفات کانال، ماه ها طول کشید و در این راه مسئولینی همچون حجه الاسلام «صدیقی» امام جمعه وقت لاهیجان، آقای «رضا رحمانی» دادستان، آقای «امیر جانبازی» فرماندار وقت، آقای «احمدی» بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب و آقای «تزنان» رئیس پلیس فتای شهرستان لاهیجان و …. همراهی کردند.
پس از تلاشهای کارشناسانه ی پلیس فتا و اظهارات ادمین های گروه های تلگرامی یاد شده، آقای «ا.ر» به عنوان متهم اصلی و ادمین کانال شناسایی و به مراجع قضایی معرفی گردید. قابل ذکر است که به دلیل همکاری ادمین های گروه های مذکور، از شکایت انجام شده علیه آنها صرف نظر نمودم.

البته شنیده های ما حاکی از آن بود که برخی افراد دنبال تغیر مسیر پرونده به سمتی بودند که منجر به تبرئه ی متهم شود! ولی من لحظه ای کوتاه نیامدم و مسئولین هم اجازه نفوذ هیچ شخصی را به پرونده ندادند.
پس از پشت سر گذاشتن مراحل قضایی پرونده، سرانجام قرار نهایی دادسرا به شرح ذیل صادر گردید:
«…در خصوص اتهام آقای «ا.ر»… دایر بر افترا و نشر اکاذیب از طریق نرم افزار تلگرام… با عنایت به شکایت شاکی خصوصی، گزارش پلیس فتا لاهیجان، محتوای پیام های ابرازی، تحقیقات انجام گرفته و قرائن و امارات موجود بزه انتسابی نامبرده به استناد مواد 697 و 698 قانون مجازات اسلامی 1375 محرز و مسلم است علیهذا در اجرای مواد 264ر و 265 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 قرار جلب به دادرسی وی صادر می گردد. قرار صادر شده به استناد مفهوم مخالف ماده 270 ماده اخیرالذکر قطعی و غیرقابل اعتراض می باشد…»

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 66666-1022x1024.jpg است

هدف من و دوستانی که در این اقامه ی دعوی و ادامه ی آن همراه بودند و هستند، این است که متخلفین فضای مجازی، علی الخصوص افرادی که اخلاقیات را زیرپا می گذارند بدانند که در نظام جمهوری اسلامی ایران قانون در همه ی وجوه جامعه پشتیبان افرادی است که در معرض قانون شکنی واقع شده و حقوق شان تضییع گردیده است.
شایسته است بیاموزیم که اخلاق مداری و رعایت حقوق همنوعان حتی در سیاست هم جزو اصول اولیه ی جامعه می باشد و بر منافع شخصی افراد ارجحیت دارد.

پوریا فرهش
دبیر حزب اراده ملت ایران شهرستان لاهیجان
صاحب امتیاز و سردبیر پایگاه خبری تحلیلی گیل فام

همچنین ببینید

رئیس اورژانس گیلان: ارائه خدمات درمانی به بیش از 340 زائر اربعین در ایلام

رئیس مرکز اورژانس 115گیلان از ارائه بیش از 340 مورد خدمت رسانی به زائران اربعین ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *