دوشنبه , مهر , 29/7/1398
خانه / اسلایدر / افزون بر ۱۱ هزار نفر گیلانی برای شرکت در مراسم اربعین ثبت نام کرده اند

افزون بر ۱۱ هزار نفر گیلانی برای شرکت در مراسم اربعین ثبت نام کرده اند

 مدیر حج و زیارت گیلان گفت: تا کنون افزون بر ۱۱ هزار نفر  برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی ثبت نام کرده اند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 156561172-1.jpg است

به گزارش پایگاه خبری سل تی تی به نقل از ایرنا، حسن فعال  اظهار داشت : ثبت نام تا سه روز قبل از اربعین ( ۲۴ مهرماه ) ادامه دارد اما بازه زمانی اعزام ها با انتخاب  متقاضیان از ۱۰ شهریور تا هفتم آبان ماه است.

وی  با بیان اینکه امسال نیاز به اخذ روادید نیست، تصریح کرد:  متقاضیان می توانند با گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل سه ماه در سایت سماح به آدرس samah.haj.ir   ثبت نام کنند.

وی ثبت نام در سایت سماح را برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین ضروری خواند و افزود : متقاضیان بایستی بیمه و گذرنامه برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی داشته باشند.

فعال  خاطر نشان کرد: همچنین نیاز به سپردن وثیقه  برای طلاب ، دانشجویان و دانش آموزانی که برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین مشکل سربازی دارند ، نیست و  با اخذ مجوز از سازمان نظام وظیفه استان می توانند  در سامانه سماح ثبت نام کنند.

وی با اشاره به مبلغ قابل پرداخت برای ثبت نام در سامانه سماح گفت: در صورتی که  افراد خود  در سامانه سماح ثبت نام کنند، ۲۲ هزار تومان و اگر از طریق دفاتر حج و زیارت نام نویسی خود را انجام دهند، مبلغ قابل پرداخت ۲۵ هزار تومان است.

وی تعداد دفاتر زیارتی استان را ۵۲ دفتر عنوان و تصریح کرد: به منظور تسهیل  در ثبت نام زائران سه دفتر موقت در شهرهای سنگر ، ماسال و رودبار نیز راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: زائران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت gilan.haj.ir مراجعه کنند.سال گذشته ۲۳ هزار و ۸۱۶ نفر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی  روادید دریافت کردند.

همچنین ببینید

رئیس اورژانس گیلان: ارائه خدمات درمانی به بیش از 340 زائر اربعین در ایلام

رئیس مرکز اورژانس 115گیلان از ارائه بیش از 340 مورد خدمت رسانی به زائران اربعین ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *