دوشنبه , دی , 30/10/1398
خانه / اجتماعی / ۴۶۰۰ فقره پرونده تخلف صنفی امسال در گیلان تشکیل شد

۴۶۰۰ فقره پرونده تخلف صنفی امسال در گیلان تشکیل شد

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان از اجرای طرح نظارتی ویژه ایام بازگشایی مدارس در این استان خبر داد و گفت: در ۵ ماهه نخست امسال ۴ هزار و ۶۳۶ فقره پرونده تخلف صنفی در گیلان تشکیل شد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 139304081408261743108184.jpg است

به گزارش پايگاه  خبري سل تي تي به نقل از تسنيم، محمد درویش‌کردار با اشاره به بازرسی از سطح 118 هزار و 189 واحد اقتصادی گیلان در 5 ماهه نخست امسال اظهار داشت: در خلال انجام این بازرسی‌ها توسط بازرسان سازمان صمت گیلان معادل 4 هزار و 636 فقره پرونده تخلف به ارزش تقریبی 250 میلیارد ریال در سطح استان تشکیل شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از اجرای طرح نظارتی ایام بازگشایی مدارس توسط این سازمان خبر داد و افزود: اجرای این طرح با هدف برخورد با گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، جلوگیری از عرضه کالاهای غیرمجاز و قاچاق و عدم رعایت ضوابط قانونی توسط واحدهای صنفی تا 10 مهر ادامه دارد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان آغاز طرح نظارتی ویژه آغاز سال تحصیلی جدید از 10 شهریور امسال را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: این طرح با همکاری اتاق‌های اصناف و تعزیرات حکومتی در حال اجرا است و بازرسی در حوزه‌های پوشاک و لوازم‌التحریر در دستور کار بازرسان قرار گرفته است.

درویش‌کردار با بیان اینکه در کنار بازرسان سازمان صمت گیلان، اتحادیه بازرسی اتاق اصناف استان نیز بر نحوه چگونگی عرضه کالاهای ویژه ایام بازگشایی مدارس نظارت کاملی دارد تصریح کرد: امسال طبق سنوات گذشته طرح نظارتی ویژه آغاز سال تحصیلی جدید همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نیز به اجرا درآمده است.

وی مبارزه با نوشت‌افزار غیرمجاز دارای نقوش و علائم غیرمرتبط با فرهنگ ایرانی – اسلامی را از جمله بخش‌های طرح نظارتی سازمان صمت به مناسبت آغاز سال تحصیلی خواند و افزود: انتظار می‌رود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و سایر دستگاه‌های فرهنگی مسئول نیز در این حوزه به رسالت خطیر خود عمل کنند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تأکید بر اینکه واحدهای تولیدی استان با توجه به شرایط بازار آمادگی استفاده از طرح‌ها و علائم مرتبط و همسو با فرهنگ ایرانی اسلامی را دارند گفت: طبق مستندات موجود بسیاری از این واحدهای تولیدی هم اکنون نیز از علائم و نقوش ایرانی و اسلامی استفاده می‌کنند.

درویش‌کردار رعایت درصدهای سود مجاز اعلامی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را یکی از الزامات واحدهای صنفی دانست و ابراز داشت: در حوزه صنفی، اتاق‌های اصناف و در حوزه عمده فروشی، شرکت‌های پخش و تولیدی نیز معاونت بازرسی و نظارت سازمان صمت گیلان وظیفه نظارت را بر عهده دارد.

همچنین ببینید

پیش‌بینی اعتبار ۳ میلیارد تومانی برای پسماند شهرستان لاهیجان

مدیرکل پسماند استان گیلان از پیش‌بینی اعتبار ۳ میلیارد تومانی برای پسماند شهرستان لاهیجان خبر ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *