دوشنبه , مرداد , 28/5/1398
خانه / اسلایدر / مرگ بچه ماهیان استخوانی در رودخانه حشمت‌رود آستانه‌اشرفیه

مرگ بچه ماهیان استخوانی در رودخانه حشمت‌رود آستانه‌اشرفیه

آلودگی رودخانه حشمت‌رود ( سالارجوب) آستانه‌اشرفیه همچنان زمینه‌ساز مرگ بچه ماهیان استخوانی است.

رودخانه حشمت رود (سالارجوب) یکی از رودهای مهم آستانه اشرفیه است که از داخل شهر می گذرد و از نظر زیست محیطی و همچنین آب رسانی به اراضی کشاورزی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام فایل آن 156548836.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي  تي به نقل از ايرنا،  رئیس اداره محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه ، با تایید مرگ مجدد بچه ماهیان استخوانی طی چند روز اخیر در این رودخانه بیان داشت: پایین آمدن حجم آب و به دنبال آن پایین آمدن اکسیژن محلول در آب و همچنین ورود فاضلاب شهری، از مهمترین عوامل خفگی و مرگ بچه ماهیان استخوانی در رودخانه حشمت رود است.

جعفر میرزایی افزایش حجم آب رودخانه حشمت رود را ضروری دانست و ادامه داد: ورود فاضلاب شهری به رودخانه یکی از مشکلات زیست محیطی این منطقه به شمار می رود که مرگ بچه ماهیان استخوانی نمونه ای از این اثرات مخرب است و بایستی از ورود فاضلاب جلوگیری شودز

وی با اشاره به وعده اداره آب و فاضلاب شهرستان برای احداث یک تصفیه خانه، ابراز امیدواری کرد که اعتبارات لازم به منظور احداث این تصفیه خانه زودتر تحقق یابد.

همچنین ببینید

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در دیدار با اعضای نظام پزشکی مطرح کرد؛ پزشکان به عنوان نخبگان جامعه حلقه مشورتی مسئولان هستند

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: بهره مندی مدیران ارشد کشوری،استانی و شهرستانی از نظرات مشاوره ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *