دوشنبه , مرداد , 28/5/1398
خانه / اسلایدر / نماینده ولی فقیه در گیلان: بیمه محصولات کشاورزی به کمک شالیکاران آسیب دیده بشتابد

نماینده ولی فقیه در گیلان: بیمه محصولات کشاورزی به کمک شالیکاران آسیب دیده بشتابد

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: بعضی از اراضی شالیزاری به دلیل بارندگی اخیر دچار آسیب شدند و می طلبد بیمه محصولات کشاورزی به کمک شالیکاران بشتابد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام فایل آن 128485.jpg است

به گزارش پايگاه خبري سل تي تي به نقل از ایسنا ، آیت الله رسول فلاحتی  در خطبه های نماز عید قربان در مصلای امام خمینی(ره) رشت با تبریک این روز به تمام مسلمانان اظهار کرد: عید قربان از جمله اعیاد بزرگ و پر برکت مسلمانان محسوب می شود و نیایش در این ایام مورد توجه پروردگار متعال است.

وی ادامه داد: خداوند به پیامبر اسلام(ص) می فرماید که مردم را به ایام الله توجه دهد و عید قربان از ایام الله ها است ضمن اینکه هر کسی امید دارد خدای متعال در این روز او را بیآمرزد.

امام جمعه رشت با اشاره به دستور امیر مومنان علی(ع) در مورد عید قربان، بیان کرد: خدا را بسیار یاد کنید، در این روز استغفار بسیار کنید ضمن اینکه توبه زیاد کنید زیرا خدای متعال توبه کنندگان را می پذیرد و می آمرزد.

فلاحتی با قدردانی از تمام ملت ایران، جوانان و نوجوانان، مردم گیلان به ویژه مردم رشت برای شرکت در مراسم دعای عرفه، تصریح کرد: امر مذکور نشان می دهد مردم ما به معنویت و دین توجه دارند و همچنین شاهد توجه خداوند به ملت ایران هستیم.

وی، حضور در مکان های مذهبی و دعا را سبب توجه خداوند به مردم دانست و گفت: حضور مردم در مراسم دعا موجب می شود آنها که سر در لاک دین ندارند نیز خدا به آنها توجه کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به بارندگی های اخیر، خاطرنشان کرد: بعضی از اراضی شالیزاری به دلیل باران دچار آسیب شدند و می طلبد بیمه محصولات کشاورزی به کمک شالیکاران بشتابد.

فلاحتی به تک محصولی بودن بیشتر کشاورزان گیلانی اشاره کرد و یادآور شد: صندوق بیمه محصولات کشاورزی با حضور در روستاها به مردم آسیب دیده از باران توجه ویژه داشته باشد.

وی همچنین با بیان اینکه نزاع بین امارات و آل جهود به نفع مردم یمن شده است، اظهار کرد: امارات و عربستان مانند لاشخورهای دنیای بشر به جان همدیگر افتادند و در منطقه خودشان زمینگیر شدند.

امام جمعه رشت به وضعیت کشمیر در شبه قاره هند اشاره کرد و افزود: بیشتر مردم کشمیر شیعه اند و درصد بسیاری از آنها به ملت ایران علاقمند هستند ضمن اینکه کشمیر به ایران کوچک معروف است.

فلاحتی با اشاره به خودمختاری کشمیر تا مدتی قبل، بیان کرد: دولت ایران خواستار میانجیگری برای برطرف کردن مردم کشمیر شده و خدا نکند بلایی که بر سر مردم میانمار آوردند برای ملت کشمیر اتفاق بیفتد.

همچنین ببینید

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در دیدار با اعضای نظام پزشکی مطرح کرد؛ پزشکان به عنوان نخبگان جامعه حلقه مشورتی مسئولان هستند

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: بهره مندی مدیران ارشد کشوری،استانی و شهرستانی از نظرات مشاوره ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *