پنجشنبه , آذر , 21/9/1398
سرخط خبرها
خانه / یاداشت / خبرنگارروزت مبارک/ راحله شبرنگ – روزنامه نگار

خبرنگارروزت مبارک/ راحله شبرنگ – روزنامه نگار

خبرنگارروزت مبارک

راحله شبرنگ – روزنامه نگار

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام فایل آن b4e55a80-f3bf-4ad9-ac8c-12f872e0eb29.jpg است

امروزه با گسترش فضاهای مجازی به وفور می بینیم هرکس با یک گوشی دردست بدون درنظر گرفتن سود و یا زیان جامعه، از رویدادهای مختلف فیلم و عکس تهیه و درکانال های مختلف انتشار می دهد. آیا می توان اینگونه افراد را خبرنگارقلمداد نمود ؟

روز 16مرداد ۹۸ درآستانه روزخبرنگار درشهرستان لاهیجان، از ۱۰۰ نفر از خبرنگاران  لاهیجان تقدیر شد. آیا واقعا لاهیجان ۱۰۰ خبرنگار در حوزه رسانه دارد ؟ پس چرا وقتی دهه فجر یا هفته دولت یا درسرما ی زمستان وگرمای تابستان درمراسم مختلف  فقط ۴الی ۵ نفر ازما  خبرنگاران حضورداریم ؟ در مراسم تجلیل افرادی را دیدم  که به اسم خبرنگار از آنان تجلیل شد که درسال حتی یک خبراز لاهیجان را در رسانه های خود انعکاس ندادند!

چرا ورود کردن به حرفه خبرنگاری اینقدر آسان شده و هیچ نظارتی  روی آن نیست ؟ هیچ کس به اندازه ما خبرنگاران ازاین موضوع اطلاع ندارد که برای تهیه لوح تقدیر و یک هدیه ناقابل ،بانیان این همایش چقدرباید منت ادارات را بکشند تا مبلغی را برای تجلیل ازما درنظر بگیرند. چرا باید چنین باشد ؟ چرا خبرنگاران لاهیجان نباید یک کانون داشته باشند تا این وضعیت سروسامان پیدا کند!

گرچه می دانم اگر تشکل یا کانونی هم تشکیل شود من وامثال من که تجربه ۱۳ سال خبرنگاری داریم در آن میان فراموش می شویم و افرادی دیگر جایگزین من وامسال من می شوند! از شهر با فرهنگ وادبی مثل لاهیجان این اعمال واین بی برنامگی ها بعید است.

درآخر از آقای میرغضنفری فرماندار شهرستان لاهیجان که به پاس گرامیداشت روز خبرنگار همایش مهرآیین روز خبرنگار را برپا نمودند و از شورای شهر وشهرداری شهرلاهیجان و از ریاست محترم اداره  فرهنگ و ارشاد  اسلامی لاهیجان وهمچنین سایر ادارات که بانیان این جشن بودند تقدیر وتشکر فراوان دارم وامیدوارم درسال های آتی علاوه براینکه شاهد  تشکیل کانون خبرنگاران دراین شهرستان که همیشه درهمه زمینه ها پایلوت  والگوی سایر شهرستانها بوده باشیم ، از خبرنگاران واقعی و زحمتکش شهرستان قدردانی شود.

همچنین ببینید

نوار ناکامی فوتبال گیلان کی به پایان خواهد رسید؟/ مجید فلاح شجاعی

برای اینکه بگوییم گیلان یکی از استان های فوتبال خیز کشور است، هیچ نیازی نیست  ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *